Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 22.08.2021, Uskutečněno: 21.08.2021, Stav tachometru: 113907 km, Zhlédnuto: 19x

15.8.2021
335 km

Máme s Kačkou nějaké povinnosti na chalupě, a protože má být hezké počasí, byla by škoda nejet na motorce. Ráno jsem naplánoval zajímavý okruh tak, abychom kolem druhé hodiny odpoledne byli na Strakonicku. Pro cestu tam jsem zvolil trasu přes Jílové, Neveklov, Sedlec-Prčice, Bechyni, Vodňany a Volyni. Pochopitelně děláme pár zastávek, včetně jedné větší na oběd v restauraci. Zpátky domů jedeme kolem Horažďovic, v Mirošově děláme občerstvovací přestávku a se zapadajícím sluncem se v Kařezu napojujeme na plzeňskou 605, která nás vede až domů. Kousek za Berounem pozorujeme netopýry, jak nízko nad silnicí loví večerní hmyz.

21.8.2021
351 km

O týden později chceme kvůli sběru hub navštívit Šumavu. S pomalu končícími prázdninami musíme počítat s chladným ránem. Oblékáme proto o vrstvu navíc a další ještě přibalujeme s sebou do kufrů. V údolí Berounky se válí tak husté mlhy, že to vypadá, jako by někde v Dobřichovicích hořelo! V mžiku jsou plexiskla helem skoro neprůhledná. Na rozdíl od předešlé soboty se cestou na jih držíme nedaleko Vltavy. Při průjezdu vesnicemi vášnivě debatujeme nad tradiční venkovskou architekturou. V blízké budoucnosti nás totiž čeká přestavění naší chalupy, a tak hledáme kolem silnic inspiraci. Zabředáme v hovoru tak hluboko, že se při jedné ze zastávek rozhodujeme pro změnu cíle cesty. Nepojedeme na Šumavu, ale kvůli důležitým měřením opět zamíříme na chalupu. Abychom alespoň trochu ukojili Káčinu houbařskou touhu, zastavujeme v jednom lese nedaleko Milevska. Po čtvrt hodině přichází se šátkem plným krásných lišek. Tchán bude mít dobrý nedělní oběd. Já mezitím vymýšlím novou trasu se zastávkou v Putimi u sochy Josefa Švejka.

Po asi dvouhodinové návštěvě chalupy jedeme domů tradičně jinou cestou. Tentokrát jsem zvolil trasu přes Sušici a Klatovskem, abychom se té Šumavy dotkli alespoň pohledem. Dokonce stíháme druhou dnešní houbovou zastávku. Pochopitelně opět úspěšnou. I u nás zítra zavoní houbová omáčka. Naneštěstí nás večerní chlad zastihl ještě někde na Plzeňsku, takže závěr cesty se rozhoduji zkrátit po dálnici. I tak domů přijíždíme po desáté hodině daleko za teplotním komfortem.

S-fogy (8) napsal 25.08.2021 v 21:53

Tak Vás vítám v Třešňové ! Škoda, že jste se mi někam zaběhli a já zrovna musel jet autem pryč. Snad se někde potkáme.

hofi01 (13) napsal 23.08.2021 v 21:39

Pěkný

Guga (72) napsal 23.08.2021 v 12:55

Hezky pěkně vám to vyšlo

Pupi04 (42) napsal 22.08.2021 v 23:35

Pěkné počtení i trasa

Hyacint (43) napsal 22.08.2021 v 22:31

Pěkná krajina a fotky.

Miraz250 (16) napsal 22.08.2021 v 21:29

Pěkné poježdění.

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023