BMW R 1200 RT (2006)

Vlastník Bellerophon
Vloženo 28.3.2020
Aktualizováno 26.3.2024

Vloženo: 28.03.2020, Uskutečněno: 28.03.2020, Stav tachometru: 44150 km, Zhlédnuto: 25x, Firma: http://www.carservispraha.cz

Zkontroloval jsem funkčnost a funguje nastavení módů Comfort/Normal/Sport. Pocitově poznám rozdíl – minimálně zadní tlumič mění jízdní vlastnosti (na dírách mne sedačka kopala více či méně). Pouhým prohoupnutím předku/zadku motorky to neumím poznat.
Režimy naložení (ikony helmiček, bagáže) nefungují. Přímo jsem sledoval zadní tlumič v místě, kde se má při přepínání vysunovat a nedělal nic. Momentálně to mám v poloze dole – pro jezdce bez bagáže.
Půl dne jsem lovil na internetu a našel spoustu různých možností, co s tím může být. Od softwarové chyby, přes požkozenou kabeláž až po mrtvý či zarezlý servomotor.
Budu to řešit a časem to tady aktualizuji, jak jsem dopadl...

Tak dopadl jsem vcelku dobře. Doma jsem si zjistil, že motorek vrčí (přímé napojení na baterii), ale s tlumičem nic nedělá. Takže jsem tomu dal šanci a dovezl to do servisu. V Car servis Praha demontovali a rozebrali tlumič a podívali se dovnitř. A zjistili, že tam nebyl olej. Ale ještě zajímavější je to, že to vypadalo, že tam NIKDY žádný olej nebyl. Žádné stopy po úniku, ani ten tlumič nikdo předtím neotevíral, nehrál si s ním. Prý to vypadalo, jako z fabriky, kdy v plničce dojde olej a tlumič to jen natlakovalo vzduchem. Zajímavé, že? Každopádně tlumič mi naplnili olejem, zkalibrovali polohy ESA a začalo to krásně fungovat. Zároveň zasilikonovali vnější opláštění toho kablíku, který tak rád praská a pak se dostává dovnitř vlhkost. Vnitřní těsnění prý bylo ok. Tak uvidíme, jak dlouho mi to vydrží. Jen taková rada nakonec pro vás, co máte ESA. Nenechávejte zapnutý režim většího naložení, než jedna "helmička" trvale. I pokud moto stojí jen přes noc, tak si to přenastavte na jednu helmu (nejnižší pozice moto). Tlumič bude mít o něco delší životnost.

• Ach ty cívky

Problém vyřešen! Dlouho jsem se potýkal s tím, že mi moto netáhne při velkém zatížení a vysokých otáčkách - jako kdyby tam byl omezovač. Ale nešlo mi to nasimulovat před servisem a ani moc dobře popsat. A tak v servisu

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 13.07.2022
  • Nová baterie

Jen si to tu uložím... měnil jsem poprvé baterii. Jako u minulé motorky jsem kupoval v Jesenici u Battery Importu a spokojenost.

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 12.06.2021
  • Nové plexi

Tak jsem do toho nakonec šel. Přes rok jsem nad tím uvažoval. Nejsem sice čahoun, ale i tam mi to originální plexi nějak nesedělo. Chtěl jsem vyšší, aby tolik nefoukalo v dálničních rychlostech. A nevěřil jsem, ale fungu

Uskutečněno: 27.05.2021