Jawa 250/559 panelka (1965)

Vlastník Maaro
Vloženo 14.10.2019
Aktualizováno 23.6.2021

Vloženo: 24.03.2020, Uskutečněno: 24.03.2020, Zhlédnuto: 20x

Koupil jsem nosič. Myslel jsem, že je nerezový. Pak chytil lišku. Takže jsem musel absolvovat studium na téma vhodné povrchové úpravy. Vyhrál polyuretanový dvousložkový lak. Namíchali skoro takový odstín jako originál (na fotkách to vypadá opravdu stejně). Předtím jsem ale zjistil, že původní tvar nosiče nesedí k mému designově šitému sedlu a taky překáží blinkrům. Věru dal jsem nosiči poněkud jiný tvar. Jak to dopadlo vidíte. Jsem spokojen. Nevím jakou brašnu/kufr na to dát. Aby to to hezky vypadalo a mělo patřičný objem. Jsem už z toho vesměs v koncích. Nic vhodnýho není. Poraďte :)

cmiral (6) napsal 25.03.2020 v 11:59

Stroj jsem ti v profilu chválil, ale toto za mě jako ortodoxního veteranistu asi ne, tvarově mě to nehraje, možná tak ještě nosič z vojandy. Kdyby byla burza v Drahotuších tak bys tam koupil asi pěknější nosič na kopřivy , ale to je tvoje volba, ať se daří .

Čadil (31) napsal 25.03.2020 v 08:24

Ahoj do Slatinic.Můj tata měl na 250ce taky nosič,ale ty trubky a vzpěry měl rovny,blinkry neměl.V 80tých letech na něm vozil klasickou koženou brašnu,co mají montéři a opraváři.Jenže to byla ještě poctivá kůže a šitá byla ne nití,ale provázkem.Brašnu ještě mám,Jawu už ne.V tu dobu to vypadalo normálně,vozilo se to na každém druhém nosiči.

• Ty bez homologace pryč!

Svatá prostoto, řekl by si nejeden nad mou neznalostí. Inu blinkry bez homologace nejsou ono, málo svítí a na technickou abych všechno demontoval. To tedy ne! Naštěstí celé mé vylaborované uchycení oněch světýlek je zcel

Vloženo: 16.04.2020
    Uskutečněno: 16.04.2020
  • Výroba sedla

Původní sedlo na mé panelce již dospělo do stádia patinového stavu, který by už častým používáním vedl k patinovému rozkladu. Při rozhodování mezi pořízením nového potahu, který by vše zakryl a mezi novým vlastním sedlem

Vloženo: 13.02.2020
    Uskutečněno: 13.02.2020