Jawa 250/559 panelka (1965)

Vlastník Maaro
Vloženo 14.10.2019
Aktualizováno 23.6.2021

Vloženo: 13.02.2020, Uskutečněno: 13.02.2020, Zhlédnuto: 75x

Původní sedlo na mé panelce již dospělo do stádia patinového stavu, který by už častým používáním vedl k patinovému rozkladu. Při rozhodování mezi pořízením nového potahu, který by vše zakryl a mezi novým vlastním sedlem zvítězila nota perfektního designu, který mě vlastně k Jawě panelce dovedl. Jen to sedlo.. se mi jako originální na té Jawě nepozdává. Jeho vzhled ubírá motocyklu šmrnc a tak inspirován sedlem Jawa 500 ohc, jal jsem za dlouhých zimních večerů budovat zcela vlastní tvar. Z výsledku jsem velmi nadšen. :)

Edit: Přidán finální vzhled s koženkou! Měl jsem štěstí a sehnal jsem alespoň takovou. Vše ok až na jedno mínus - ušil jsem příliš úzké krycí lemování, takže jdou trochu vidět sponky. Zatím se mi to nechce předělávat. :)

Poz. pro postižené veteránisty: Původní "patinové, origo, a historické a hodnotné" sedlo jsem si nechal bez zásahu schované. :D

Pesi. (1) napsal 14.02.2020 v 11:43

Tvar, invence a i odvedená práce pěkné , jen asi budeš po nějaké době zklamán výplní. Drcený lisovaný molitan se prosedí . Vlastní zkušenost.

1 reakce

Maaro
Maaro 24.02.2020 v 19:37

Díky za chválu! Ta informace mě netěší.. tak uvidíme.. jsem rád že jsem sehnal alespoň tento molitan.. jináč nevím jak to řešit! Podařilo se ti sehnat lepší materiál?

Tomas_360 (0) napsal 13.02.2020 v 16:49

Paráda, vyzerá to dobre a z čoho sú tie blinkre?

1 reakce

Maaro
Maaro 13.02.2020 v 17:10

Dík! :)
Blinkry jsem splašil někde na netu. Ale ty tyčky a celé to uchycení včetně průchodu drátu jsem musel vylaborovat sám :)) pomohla mi nerezová tyčka ze starého lustru :D

• Ty bez homologace pryč!

Svatá prostoto, řekl by si nejeden nad mou neznalostí. Inu blinkry bez homologace nejsou ono, málo svítí a na technickou abych všechno demontoval. To tedy ne! Naštěstí celé mé vylaborované uchycení oněch světýlek je zcel

Vloženo: 16.04.2020
    Uskutečněno: 16.04.2020
  • Nosič - dodělej doma

Koupil jsem nosič. Myslel jsem, že je nerezový. Pak chytil lišku. Takže jsem musel absolvovat studium na téma vhodné povrchové úpravy. Vyhrál polyuretanový dvousložkový lak. Namíchali skoro takový odstín jako originál (n

Vloženo: 24.03.2020
    Uskutečněno: 24.03.2020