Honda XRV 750 Africa Twin (1997)

Vlastník Semiš
Vloženo 29.9.2019
Aktualizováno 2.7.2023

Vloženo: 07.03.2020, Uskutečněno: 14.02.2020, Stav tachometru: 102982 km, Zhlédnuto: 17x

Přidávám další opožděný zápis
Chybějící díly dorazily tak hurá do skládání.
Ze skládání jsem měl trochu obavy,přece jen nedělám to každý den,ale pomohly fotky,co jsem si dělal při rozborce,kolega afričan,a taky uživatelé tady na motorkáři.cz a jejich deníky,..trochu jsem od nich opisoval,no
Nalisoval jsem nová ložiska,a při tom jsem zjistil,že by to chtělo nějaký držák abych nemusel motor honit po celém stole.Takže jsem prolezl dílnu a ze zbytků spíchnul držák.
Ozubená kolečka jsem přehodil na novou hřídel,pak složil obě hřídele převodů k sobě,vložil kulisu řazení a nasucho složil kartery k sobě a zkusil zda vše cvaká jak má.
Namontoval jsem vyčistěné olejové čerpadlo,které dostalo novou trubku na distribuci oleje,nevím co ta stará komu udělala,ale byla dost dojebaná .
Vložil klikovku,lehce máznul kartery silikonem,nahodil šrouby a vše podotahoval.Následně jsem upravil stojan z pozice ležmo na pozici stojato .
Následovaly písty+kroužky,válce a hlavy a nahodily se rozvodové řetízky.
Jednoduše napsané ale sral jsem se s tím po odpolednech celý týden .
Namontovat alternátor a vše kolem něj zadeklovat,hodit vačky a mohly se nastavit rozvody.Jěště proběhlo seřízení ventilů dle super návodu viz web africatwin.cz
Při montování motoru do rámu jsem se taky dost namordoval,ta bestije je docela těžka,nakonec po pár pokusech,a použití trochu ostřejšího slovníku se to povedlo.Pozapojoval jsem chlazení,napojil elektriku,natáhnul lanka a nahodil spojku.Bohužel jsem nezkontroloval příruby karbeců,ty už mají to nejlepší za sebou,tak jsou objednané nové.
A stejně už jsem to nevydržel,karbece namontoval na ty staré a zkusil nastartovat.Světe div se,na první otočení chytla .Tak až dorazí příruby bude následovat zkušební jízda

Pedl (188) napsal 09.03.2020 v 13:39

Paráda...

OldCrow (8) napsal 08.03.2020 v 00:10

Pěkně!

• Rok s AT

Přes ty naskakující kilometry nezbyl čas k psaní záznamů do deníku :-D ,tak v krátkosti: Tak je to rok a nějaké drobné co mám AT ;-) .nějaké úpravy od posledního záznamu ještě proběhly, polepy, upravené a potáhnuté sedl

Vloženo: 22.11.2020
    Uskutečněno: 22.11.2020
  • ...Opět v pohybu...

Příruby karbeců a k nim pár dalších drobností dorazily,takže už nic nebránilo prvním zkušebním jízdám ;-) . Nějaké drobné poporodní bolesti se dostavily ,ale nic hrozného.Seřídily se karburátory,dorazila objednaná konc

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2020
    Uskutečněno: 04.04.2020
  • Zimní radovánky

Práce na Africe pokračují,sice ne tak rychle jak bych si představoval,ale při kolotoči práce-domů-práce co byl v lednu,se to alespoň trochu posunulo. ;-) Nějak nestíhám psát záznamy do deníku,takže to shrnu do jednoho

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.02.2020