Triumph Speed Triple (2011)

Vlastník Frankie
Vloženo 12.4.2017
Aktualizováno 9.7.2019

Vloženo: 04.05.2018, Uskutečněno: 26.04.2018, Zhlédnuto: 17x

Došlo na výměnu sjetých pneu za nové a tím i k rekapitulaci, jak se ty staré chovaly a jak vydržely. Jedním slovem paráda. Vzadu třísměsové, vpředu dvousměsové Bridgestone S21 mohu jen a jen doporučit. Nejen že až do konce krásně lepily a držely, nebylo je třeba před jízdou ohřívat a až do konce zůstaly perfektně stabilní, navíc musím pochválit jejich výdrž. Že se s tím nemažu, jezdím rychlostí většinou cca 120-160, svižnější a občas až agresivní styl, navíc gumy daly jedny Alpy.
A výdrž ? Přední měla v době výměny najeto 8000km a to už jsem byl kousek za značkami opotřebení a boky byly lehce dohladka. Ale až na horší ochotu zatáčet žádná tragédie a ještě by možná něco málo daly, ale už to nebylo ono.
Zadní pneu měla v době výměny necelých 7000km s tím, že jsem byl kousek před značkami, takže myslím, že bych těch 1000km taky ještě dala. Měnil jsem ji vlastně jen proto, abych dal celou novou sadu a nemusel zase za dva týdny do servisu, ne proto, že by byla tak ojetá.
Litrová motorka, agresivní styl jízdy, sportovní guma a taková výdrž ? Super !

Proč jsem je tedy nedal znovu když jsem s nimi byl tak spokojen ? Rád zkouším nové věci a navíc v testech psali cosi o příliš tvrdé kostře snižující pohodlí u Bridgestonů, tak mě zajímalo co je na tom pravdy. Dle testů byla údajně nejlepší Metzeler Sportec M7RR (bodejť by ne, když německý časopis Motorrad testuje německé gumy), tak jsem šel do nich.

A jaké jsou dojmy ? Sakra, klouže to. Bodejť by ne, když jsou pneu nové Ale i po najetí pár stovek km jsem k nim zatím nezískal takovou důvěru jako k předchozím S21. Zadní gumu jsem dostal až na kraj, ale cesta k tomu byla klouzavá a nejistá. Navíc se mi zdá, že je třeba je před jízdou trochu víc ohřát. Ohledně pohodlí samozřejmě žádná změna. Překvapilo mě, že jde sice lépe zatáčet (což je u nových gum vždycky), ale trochu utrpěla stabilita a motorka se nějak vlní a houpe. Je to o to zajímavější, že s nastavením podvozku jsem nedělal nic. No, ještě ukáže čas, jaká bude výdrž, ale nejsem si jist zda bych je znovu obul, každopádně na pořádné zhodnocení bude čas po sezoně.

12.5.ZMĚNA
tak gumy byly málo nafoukané, proto to vlnění. Upravil jsem tlaky na 2,5 vpředu a 2,9 vzadu jak doporučuje výrobce a motorka se chová o dost líp. A jinak po cca 1000 najetých km ? Dá se říci, že spokojenost a proti předchozím pneu asi nepoznám rozdíl. Jede to, brzdí to, zatáčí...motorka se ovládá dobře a to je pro mě hlavní Na vodě jsem ještě nejel a životnost se ukáže až časem...

Frankie (745) napsal 22.06.2018 v 12:42

Momentálně už nepokračuju nijak. Speed čeká v garáži vyleštěný pod plachtou na prodej, takže testovat bude už někdo jiný

opic26 (470) napsal 21.06.2018 v 23:14

Čau, jak pokračuješ s gumama? Zajímá mne každý poznatek. Plánuju přezout staříka na něco sportovnějšího i když si do 25C nemůžu stěžovat. Chtěl jsem testnout Dunlop Sport Smart TT nebo Batlaxx Street Racing RS10, ale nevím jestli to už nejsou na Tripla přehnaně sportovní gumy a čert ví co nájezd. Jde mi o ovladatelnost za sucha a grip. S S21-čkama jsi mne naladil. Metzelery furt ok? Jarek

Frankie (745) napsal 04.05.2018 v 20:20

NO ano, tlaky samozřejmě
Taky mě to už napadlo, provedl jsem kontrolu a zjistil, že mi v servisu nafoukali gumy na standardních 2,3 vpředu a 2,5 vzadu jako má každá normální motorka. Ovšem ne tak Speed. Ten musí mít vpředu 2,5 a vzadu 2,9. Takže jsem gumy trochu přifouknul a motorka už se vlní a houpe o něco míň

p.a.t.r.i.k.7 (240) napsal 04.05.2018 v 19:59

jooo,měl si zustat u osvědčeného tlaky máš dobré?

• Yamaha tour

Protože pořád nevím co bych a láká mě zkusit co nejvíce motorek abych věděl co si třeba časem pořídím, navštívil jsem kromě Ducati další předváděcí akci, tentokráte firmy Yamaha, zaměřenou převážně na modely MT. Akce j

Vloženo: 15.05.2018
    Uskutečněno: 11.05.2018
  • Ducati tour 2018

Tak jsem se zase po dlouhé době dostal na předváděcí akci, konkrétně na Ducati tour do Milína. Předváděcí akce této značky (dříve Ducati den v Mostě) navštěvuji nepravidelně již od roku 2004, kdy Monster S4R deklasoval t

Vloženo: 28.04.2018
    Uskutečněno: 28.04.2018
  • zimní servis

Zima má jednu jedinou výhodu - je dost času na údržbu a na úpravy. Nechal jsem kouknout na ventily a vyměnil svíčky a pak mě čekala ještě jedna věc ohledně podvozku. Při poslední podzimní vyjížďce se se mnou elegantně ro

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.04.2018