Keeway Strike 125 (2016)

Vlastník callowsick
Vloženo 18.3.2016
Aktualizováno 22.11.2021

Vloženo: 13.04.2018, Uskutečněno: 13.04.2018, Stav tachometru: 4950 km, Zhlédnuto: 12x

Malá mrcha sice má hrát vedle CB druhý housle, jenže mě ty malý koloběžky prostě baví. Takže jsem na ní zahájil dojížděcí sezónu do háku i do přírody.

před prvním startem jsem vypustil šroubkem starej benzín z karbu a motor hned naskočil. Kromě smradu zahřívajícího se prachu by ani jeden nepoznal, že to stálo.

konečně jsem realizoval výrobu padacích rámů před motor. Trubka 12mm a hraní se svářečkou, dlouhý spasovávání a otravný barvení. ale výsledek by měl ochránit motor při pádu na silnici a celkem se mi i líbí.
Vnuklo mi to myšlenku udělat light verzi zadního nosiče a hlodá mi i nápad na přední nosič, po vzoru asijskejch přepravců čehokoli.

Skvělá zpráva - přední brzda si sedla a je z ní slušně ostrá kousavka. Přes zimu jsem měl venku destičky a upravoval jejich styčný plochy ve třmenu, bo mi i po odbrždění otravně pískaly. Teď je to cajk.
Zadní brzda je ale furt jenom takovej kompars...podle vzoru Jawáků jsem zkrátil úběžnou čelist a budu zkoušet, co to provede.

na tuto sezónu mám připravenej olej Mogul 20W50, od kterýho si slibuju zmírnění mechanickýho hluku z motoru.

A nějaký plány? po skútru mi zbyly slušný LED blinkry, tak je asi instaluju a musím okouknout tvar ráfků zevnitř, jestli by nešly nazout pneumatiky bezdušově, aby se ušetřilo něco rotující váhy a usnadnily případný opravy defektů.
Jo, ty zadní červený tlumiče ze skútra půjdou pryč a zpátky jdou origo, bo fungují líp. Nejradši bych ze skútra zkanibalizoval jeho YSS, ale musel bych předělávat spodní vidličku na oko a do toho se mi zrovna nechce. Tak hledám dál vhodný ke koupení.

• Poslední kapitola

Pohnutí myslí opravdu nastalo a Keeway jsem nakonec přeci jen prodal. Motorka, co nejezdí je jen tichej rukojmí a ani toho místa není nazbyt. Tak jsem ji vzal na její první technickou (nula závad, samozřejmě ;-) ) a

Typ: Prodej
    Vloženo: 22.11.2021
    Uskutečněno: 22.11.2021
  • 2021

Strike se dostal za poslední dvě sezóny do role trochu opomíjenýho bajku. Vloni jsem ho bral ven jen na několik návštěv zubaře v centru, kde je hubená motorka zárukou zaparkování a párkrát jsme to osedlali s ženou na ces

Vloženo: 30.09.2021
    Uskutečněno: 30.09.2021
  • Defekt

Keewayka dostala zjara nový olej 20w50 a při dofukování kol ještě udělala kanadskej fór. Nacvaknu na přední kolo pumpičku a fúúúú ventilek se přetrhnul v půlce... Holt původní čínská duše Kingstone už asi měla dost. Šk

Typ: Oprava
    Vloženo: 21.04.2020