Jawa 50/20 Pionýr (1968)

Vlastník Maly_Pitbul
Vloženo 12.2.2018
Aktualizováno 12.2.2018

Vloženo: 12.02.2018, Uskutečněno: 12.02.2018, Zhlédnuto: 55x

Moje radost z nového výfuku mě po neustálem řešení a hledání správného pasujícího kolena výfuku omrzela. Na stupačkový kříž jsem namontoval tlumič a vložil nové koleno - to je ale vzdáleno od válce 3cm vprevo a 3cm dolů Všude mi tvrdí že se dělá už je jeden druh a že jsem první kdo si stěžuje že mu to nepasuje. To mají asi všichni 21čku na který se to vyrábí. Sice někdo nabízí s pertlem a bez něj to je ale už špatné rozlišení. tak se to rozlišovalo u originálních výfukových tlumičů kde bylo koleno bez pertlu na 20cítku a s pertlem na 21čku které bylo i jinak naohýbané oba se dávali do stejného tlumiče výfuku a těsnily se asbestovou šňůrou. Nově vyráběný výkuk už je dělaný pouze na výfukové koleno bez pertlu protože nemá na vstupu rozšíření pro asbestovou šňůru a hlavně místo pro pertl na kolenu. Bohužel ale díky tomu se nedá rozlišení s pertlem a bez pertlu použít pro rozlišení na který typ je koleno určeno a teď je koleno bez pertlu naohýbané jako na 21čku s pertlem. Prodejci všude píšou že pasuje na typ 05,20,21 a 23 což není pravda. Nabízejí se výrobky z ČR, Maďarska a Taiwanu podle fotek ale nejde zjisti na co to pasuje. Až zjistím které je to správné napíšu to sem. Výrobce tlumiče výfuku (doutníku) je jen Buyak na slovensku ale ten kolena nevyrábí.

rebel80 (0) napsal 18.04.2018 v 20:44

Mám stejný problém Máš řešení ?

• správný výfuk na Jawa 20

Konečně jsem sehnal správné koleno v Turnově moto český ráj http://www.motoceskyraj.cz/index.php pasuje přesně jak má pán z obchodu ale vůbec netušil na jaký typ pasuje ale tvářilo se jinak naohýbané tak jsem ho vzal a

Vloženo: 18.05.2018
    Uskutečněno: 18.05.2018
  • žárovka 25W má 20W

Neustálý problém s praskající zadní žárovkou je asi ve špatné kvalitě předních žárovek. Výkon dynama je 30W a podle toho je dopředu určena žárovka 25W/25W a dozadu 5W = odběr 30W. Když jsem ale připojil přední žárovku na

Vloženo: 12.02.2018
    Uskutečněno: 03.02.2018
  • skládání po nehodě v září

Díly už mám nalakované a tak můžu zase skládat. Díky tomu že byl pes pojištěn tak mi opravu zaplatila pojišťovna a ješte mi zbylo na nový výfuk. Když už jsem to měl z půlky rozebrané udělal jsem zase nějaké opravy opotře

Vloženo: 12.02.2018
    Uskutečněno: 13.01.2018