BMW F 800 GS (2014)

Vlastník SJ90
Vloženo 8.4.2016
Aktualizováno 16.5.2022

Vloženo: 28.12.2017, Uskutečněno: 28.12.2017, Stav tachometru: 34532 km, Zhlédnuto: 20x

Tak za chvili to boudou již dva roky od pořízení a můžu s klidným svědomím konstatovat, že to byla dobrá volba splňující má očekávání. Hlavní klady, které nejvíce vnímám je docela dobrá obratnost v lehkém terénu. Nehraji se na žádného závodníka, ale mám rád takové to toulání volně krajinou kam až to mé jezdecké schopnosti dovolí.
Nyní jsem sice dost omezen už pomalu ubývajícím dezénem na zdaním kole (Mitas E07 15 tis km a pořád tam je 1/3 vzorku ). Je tam střední vodící pruh a ten se né a né sjet a do trénu se vůbec nehodí, pneu tak nemá žádné záběrové vlastnosti a člověk se s tím pak dost natrápí. Uvažuji do budoucna o E09 nebo něčem podobném.
Co mne taky trochu mrzí, že si manželka stěžovala na vyšší vibrace než na V-stromu (konečně se totiž letos se mnou po dlouhé době projela cca 150 km). Snad se to u novějších modelů 850 už zlepší. Sám jsem si vyšších vibrací všiml už v úvodní recenzi, ale osobně mi nějak nevadí, znám mnohem větší vibrátory.

Konečně jsem taky mohl v podzimním čase vyzkoušet i přídavná světla v šeru a za tmy. Je to výrazně lepší než jen to jedno tlumené a dálkové už je jen takový bonus .
Zatím jsem nepřišel na nic co by mi nezbytně na motorce chybělo a jsem s ní spokojen, ale musím hlavně něco nyní dělat se sebou, abych si více mohl užívat jízdy v terénu a nebál se, že se hned někde vyvalím . Naštěstí padací rámy a držáky kufrů odvádí svou práci velmi dobře .

SJ90 (6) napsal 27.05.2018 v 21:57

Díky za info, dal jsem nakonec novou E07 s novým dezenem a je to fajn, není tam už ten proužek, záběr slušný, ale kostka to není . Jinak enduro školu jsem právě čerstvě absolvoval a byla velmi dobrá, a jak píšeš trénovat a trénovat, aby pak ježdění balo více o radosti.

Djear (0) napsal 24.05.2018 v 19:07

Jako pneu používám Metzeler karoo 3 a v terenu drzi slušně a na cestě trochu hučí a cestovni rychlost do 160km/h, S těmi vibracemi je to těžké,jde jen o zvyk. Řadový dvouválec s takovým obsahem to jinak asi nemá.Myslim ze ani nový model nebude jiný.A jako tréning do terénu doporučuju enduro školu na brněnské okruhu a svépomocí doma trial, balanční podložku. Hodně zdaru a najetých Km

SJ90 (6) napsal 29.12.2017 v 22:33

Díky za typ na pneu, díval jsem se na ty gumy, ale myslím si, že by na silnici mizely velmi rychle i Mitasky E07 mi vydržely jen 11 tis. Na předek uvažuji o E10, ale ještě pro ni nejsem pevně rozhodnut. Ono ta užší pneu mizí rychleji a hlavně bezpečnějšímu brždění na silnici dávám přednost něčemu co má trochu víc plošek než crosové gumy do terénu.

Pedl (192) napsal 29.12.2017 v 21:30

Taky mám E-07. Ale spíš si je nechám na léto. Teď plánuju Metzeler Unicross dopředu (ta prý dobře drží a sama se čistí) a dozadu E-09 (takový kompromis, protože tam by se špalky rychle opotřebovaly).

• 60000 km

Tak jsem slavnostně překonal další metu na tachometru a udělal velký servis tak jak se má jedině v z rukou odborníka. Vyměnil jsem taky po 30 tis řetězovou sadu. Ještě by asi něco vydržela, ale při minimální údržbě se mi

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.05.2021
    Uskutečněno: 15.05.2021
  • Další radosti

Tak jsem si letos v zimě řekl, že bych si mohl na moto doplnit ještě přídavná světla, jako jsem měl i dříve, které mi občas dobře posloužila. Navíc 800-ka nesvítí tak jako svítil V-strom tak se pár světýlek bude hodit. J

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.07.2017
    Uskutečněno: 23.07.2017
  • Další zkušenosti

Nyní jsem na motorce odjel něco přes 10 tis. km a zjišťuji, že jsem stále spokojenější :-). Neříkám, že bych nedokázal v nabídce trhu nalézt nějaké motorky, co by mne mohly posunout zase někam dál, ale ani se mi nyní ne

Typ: Dovolená
    Vloženo: 01.01.2017