Yamaha FZ6 Fazer (2007)

Vlastník zvlastni.tom
Vloženo 9.10.2014
Aktualizováno 12.10.2014

Vloženo: 17.08.2017, Uskutečněno: 17.08.2017, Zhlédnuto: 7x

Napadla nás společná dovolená a jelikož moje přítule nebyla u moře, tak cíl byl jasný..
Otázka byla jestli jet na zátah nebo na dvakrát... žijem jen jednou, tak proč to nezkusit cíl jasný..
1160km Česká Lípa -> Trogir
Ráno budíček na 3:30.. smrtelná kombinace, když člověk nemůže večer usnout
Ve 4:00 jsme byli v sosnový a začali se připravovat na odjezd..
Jak je naší tradicí, tak by to bylo moc jednoduché, kdyby bylo hezky...
Mlha jak kráva pořád rosilo plexi, ale nějak jsme to přežili.
První zastavka byla planovaná až u Znojma na tankováníSamozřejmě nás za Nymburkem chyla blesková přeháňka a to rovnou 2x ale nepromoky jsme si nebrali.
Naštěstí ráno byl minimální provoz, tak to utíkalo. Na benzíně jsme natankovali a čekali na doprovodné auto.
Další zastávka v Rakousku vždy po cca 250-300km na tankování.. Za Vídní přišla první krize, kde mi spolujezdec na chvilku usnul
na zastávce na tankování jsem do sebe kopnul Redbull a byla to pohoda.
Když jsme vyjížděli bylo cca 15 stupňů.. lehce chladno a mlha..v Rakousku bylo kolem 20-25 stupňů.. příjemna teplota na cestování.. krásně se vyjasnilo. Postupně jsme hltali kilometry až jsme se dostali na přes Slovinko na Chorvatskou dálnici.. Do Záhřebu to byla paráda, ale čím jsme jeli níž tím to bylo horší...
Nad hlavou nám lítali cedule s ukazatelem teploty.. nahoře to začlo na 32 stupních a dole už jsme měl menší obavy o motorku.. teplota na dálnici 39 stupňů a tepolota motoru naplno...chvilkama jsem musel zpomalit ze 150km/h aby se motor stíhal chladit.. nakonec jsme kolem půl 7 dorazili do cíle. Cesta to byla dlouhá ale nakonec jsme to zvládli. Nejhorší bylo to teplo..
Celou dovolenou jsme se flákali u moře jak jinak jeden den jsem si vyzkoušel i yamahu bez kol ( vodní skútr) , škoda, že mi to pořád na dálku vypínal.. ( asi jsem dělal moc kraviny)
Cestu zpátky jsme si rozdělili na dva dny se zastávkou v Rakouských alpách.
První den šel perfektně. Najeli jsme na dálnici a tradá nahoru..Hlásili bouřky, ale mi věřili, že to bude dobrý. v odpoledních hodinách jsme dorazili na hotel v krásné horské vesničce a jestě jsme si udělali procházku. Večer samozřejmě beer a schnitzel
Přes noc se moc spát nedalo, protože dorazili obávané bouřky...
Ráno jsme se nasnídali a pomalu se přichystali na cestu.. připohledu z okna na kroupy mlaticí o střechu garaže, kde jsme měli shovaný motorky se mi ven moc nechtělo.. ale co se dá dělat..
Přestalo na chvilku pršet, tak šup na motorku a pomalu jsme vyrazili směr Linz... že jsou v aplach nějaky tuneli jsme věděl, ale že jich je to tolik to jsme nevěděl.. Občas lehký deští ,ale v nepromoku to bylo v pohodě.
Při příjezdu na první českou benzínku jsme natankovali a oddělili se od auta, že vyrazíme sami, aby jsme byli doma dřív... moc nám to nepomohlo...
Před Budějovicema přišla obří průtrž a ani nepromoky nás nezachránili... celou cestu až do prahy vytrvale pršelo.. byli jsme uplně durch..
Po příjezdu na čerňák jsme zajeli do podzemek, aby jsme se trochu vyždímali a šli se najíst a trochu odpočinout..
mysleli jsme, že to nejhorší mame za sebou .. prdlajs
Po výjezdu na dálnici smě Bolka kolona jak kráva.. tak jsme to na výstražný pomalu projížděli.. bouračka.. tolik vody jsme vživotě na silnici neviděl.. a aby to nebylo malo začali do toho létat blesky..a to se nás drželo až do bělí pod bezdězem kde jsme už museli tankovat..
Nakonec jsme domů přijeli kolem 18 hodiny.. úplně mokrý a unavený..
Závěrem?
Je to mazec na mašině.. ma to svoje výhody, ale i nevýhody.. hlavně déšť..
Jinak jsme rád, že jsme to pokořili a ve zdraví zvládli.

zvlastni.tom (0) napsal 17.08.2017 v 20:45

jojo