Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX (2009)

Vlastník spike-cz
Vloženo 27.8.2016
Aktualizováno 19.6.2024

Vloženo: 29.10.2016, Uskutečněno: 29.10.2016, Stav tachometru: 52500 km, Zhlédnuto: 7x

Tak se sešel rok s rokem a protože vrcholí ukládání moto na zimu, ohlížím se po spotřebáku do dalšího roku.
Největší položkou jsou pochopitelně bačkory, chcete-li pneušky, prostě gumy. Proto taky trpím značným nejistotou aktivovaným pesimismem, copak asi nasadit. Abych měl vše po kupě, trochu si tu v deníku vyrobím přehled pro můj přehled
Asi budu muset brát na zřetel na to, že Stelivo je těžké enduro, vlastně cenduro, a moje plány se netýkají blbnutí typu Krocan atp. Přeci jen má 240 kg plus moje váha a tak se všude nevyškrábe bez ztráty kytičky a já nechci mít Stelivo samou jizvu.
Teď jsou nazuté tyto bačkory:

Pirelli Angel GT

Gumy ok, ale pro moje kochací ježdění zbytečná top třída, navíc občas zamířím do lesa na houby a nebo na vršek kopce pro fotku z rozhledny. Nejezdím enduro, ale příležitostně zajedu na šotolinu k lesu. A GTčka jsou jak to říct ... nevhodná.

Proto koukám po tomto obutí:
(cena v závorce je vždy aktuální, jak se bude měnit..)

Pirelli Scorpion Trail 2

Heidenau K 60 Scout
sada se dá za 5065,- kč ZDE

Mitas Terra Force-R
dá se za 5000,- Kč ZDE

Poslední dvě pneu nejsou dvousměsové, což hovoří proti nim.
Jinak se dají na každou pneu najít plusy i mínusy, vždy podle konkrétních jezdců a stylu jízdy. Osobně nejsem střelec, ale taky nejsem úplně chudej, abych nemohl koupit kvalitní pneu. Ale velká část hodnocení jsou subjektivní pocity, takže nakonec převáží ...
Mým cílem tu není dělat recenzi, ale dát si do hromady info a vybrat dobře..

Tudíž tohle není klasickej deníkovej zápis, budu dopisovat plusy a mínusy a uvidíme..

Fotky pneu jsou v galerii

EDIT:
TKC-70 jezdí např. Seikos (NTX), dá se počítat s nájezdem 18 000 km.
SCOUTy vydrží na varaderu 16 000 km.
Obojí jsou i za mokra přilnavé a spolehlivé.
Zatím vyhrává TKC-70, přece jen se na silničnějších pryžích netřeba obávat oskákání a hučení, jak jsem zažil u E-07.
Časem se ukáže ...
EDIT_2:
Tak jsou objednány TKC-70, cenovka za sadu je 5580 kč (zlevnily ze šesti t.). Jsem zvědavej, jak to dopadne. Očekávám i na cesty do práce bezpečnou jízdu, přeci jen jsou značené M+S.
EDIT_3:
Malinko mne vytočili na e-shopu, protože:
- gumy jsem objednal (dodání do 2 dnů), rovnou do První Kozí,
- objednal se na následující týden i k přezutí,
- nahlásil v práci dovolenou na ten den abych vše stíhal
- pro sichr jsem brnknul do pneu-prodejny a chlapík mi řekl, že mají dovolenou a expedice proběhne až příští týden
... a málem mi jeblo, aspoň jsem přeobjednal termín výměny atd., ale den dovolený je v prdeli
Z toho plyne poučení, všechno napřed pořešit a pak až objednávat. Moje chyba. Tak snad budou gumy stát za to i přes tyhle porodní bolesti.
EDIT_4: Sešel se rok s rokem a na najetých 11.000 km se projevila dovolená, předek oskákanej a zadek se znatelnou ploškou. Tak šup do dalšího kola výběrů. Zatím jsou top pořád TKC70, protože jsem na nich najel přes tisíc v mokru a neklouzla ani neznervózněla, prostě jistota a klid i v extrémních srážkách. Uvidíme. Ceny jsou z obchodu viz linky, ale třeba za hranicema budou ceny příznivější.

Petr_TA (29) napsal 29.10.2016 v 11:49

Na Africe jsem měl Hedenau Scout a super guma i do lehčího suchého terénu ...
Pokud jezdíš 90% po silnici tak jdi do Pirelli Scorpion Trail 2
Mnohem větší nájezd a jistější na silnici a za mokra
Mám je obutý na na Advíkovy a fakt super pneu

• Rozvod může být přátelský

Jo, každá pohádka má svůj začátek a taky konec. U mne to začalo touto větou:| Nákup proběhl v pondělí 22. 8. 2016 a na tachometru svítilo 47752. A pak začalo období lásky, vášně a emocí, respektu a párkrát i trochu z

Typ: Prodej
    Vloženo: 07.06.2024
    Uskutečněno: 07.06.2024
  • Přezutí (double) a motoškola JSŠ

Protože jsem se dostal k možnosti rozcvičit se na motoškole známého Josefa Šilera alias Sršně, využil jsem toho, přezul motorku na anakee wild a jal se potrénovat svůj skill. Upřímně řečeno, super nápad ve špatnou dobu t

Vloženo: 21.04.2024
    Uskutečněno: 17.04.2024
  • Nový akumulátor

Stane se, že baterka odejde. Mně odešla na letišti v Tchořovicích, ale naštěstí přes kabely dodal proud místní trhovec z burzy veteránů. Nyní tedy je v mašině tahle motobatka: MOTOBAT

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.04.2024