BMW K 1300 S (2009)

Vlastník Fullgas1
Vloženo 4.2.2016
Aktualizováno 21.5.2017

Vloženo: 13.09.2016, Uskutečněno: 13.09.2016, Zhlédnuto: 10x

Voľné jazdy, horúčavy cez 30 ma donútili využiť predpokladám jedny z posledných voľných jázd na ktoré sa mám šancu dostať tento rok.
Hneď pri výjazde idem nebojácne, strelci na predohriatych lepivkách idú o poznanie vlažnejšie tak si vychutnávam voľnú trať kým ma začnú brať zľava, zprava. Prvý ma predbieha až po jednom kole na druhom horizonte a potom boľ celkom kľud. To znamená že moje tempo nebolo až také pomalé ako "konkurencia" na okruhu (išiel som skupinu B - ako brzdy ) Motorka držala, ja som si vychutnával každú pravú zatáčku, každá ľavá je pre mňa problém. V mysli mi behala myšlienka že trať je rozpálená ako plotnička na šporáku a moje cestovné pneu sa začnú prehrievať. Mal som pravdu, ale stihol som škrtnúť stupačkami vpravo a dokonca aj vľavo čo ma prekvapilo. Ku koncu som bol odvarený aj ja, tak som po miernom šmyku predného kola v strednej časti okruhu prestal na to tlačiť a odplazil sa do depa. Ďakoval som všetkým Svätým že som to nejakým zázrakom ustál. Druhá runda bola pre mňa fiasko, úplne mi odišli ruky, ledva som sa na mašine držal a preto som na to rezignoval a vzdal to. Pre istotu. Veľký problém je sedadlo, ktoré je prečalúnené a šmýkam sa po ňom hore dole. Dokonca aj keď som vysadol som cítil ako kĺžem doboku a vyslovene nemám pohodlnú a stabilnú pozíciu v zatáčke. To mi bol čert dlžný také sedadlo. By som toho estéta čo to vymyslel nakopal doprdele.
Čas nemám, zabudol som si mobil a transpondér ma nenapadlo si požičať.
Jednoznačne jazda na okruhu je TOP. Keby bolo trochu viac € tak určite idem do okruhovky. Na cestu by stačil aj malý naháčik na dochádzanie do práce a na kávičku.

• Slovakiaring - test Kawa ZX-10R

Konečne sme sa s kamarátom stretli na okruhu a mal som možnosť pojazdiť na jeho novučičkej a slušne vykunenej mašine. Jedná sa o Kawasaki ZX-10R rv 2017. Cez zimu prebehla prestavba a ladenie motorky. Prvú rundu som šiel

Vloženo: 11.06.2018
    Uskutečněno: 08.06.2018
  • Servis

Prebehla náročná výmena oleja v kardane, už som ho menil, tak som vedel ako na to, ale zas bolo oleja viac na zemi, ako tam kde mal byť. Ale nakoniec som to zvládol a ďalšia výmena už bude v pohode - dúfam. Vymenil som

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.03.2018
    Uskutečněno: 08.03.2018
  • Oprava + servis

Pri poslednom výjazde sa prejavila častá závada týchto Baworov a to je nepravidelný voľnobeh spojený so zastavením motora kedykoľvek ho to napadne. Motorku som začal rozoberať v dobrej viere že pomôže nejaké to vyčis

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.11.2017