BMW K 1300 S (2009)

Vlastník Fullgas1
Vloženo 4.2.2016
Aktualizováno 21.5.2017

Vloženo: 02.11.2017, Uskutečněno: 02.11.2017, Stav tachometru: 38800 km, Zhlédnuto: 62x

Pri poslednom výjazde sa prejavila častá závada týchto Baworov a to je nepravidelný voľnobeh spojený so zastavením motora kedykoľvek ho to napadne.
Motorku som začal rozoberať v dobrej viere že pomôže nejaké to vyčistenie a výmena Iddle acttuatoru - čiže voľnobežného ventilu. Pri tejto príležitosti som skontroloval aj ventilové vôle a sviečky. Vymením aj nemrznúcu kvapalinu a priebežne čistím všetko čo sa aspoň trochu dá.
Prvé naštartovanie po výmene spomínaného ventilu bolo bez zmeny, voľnobeh kolísa tak ako pred tým, zatiaľ som ale nemal možnosť motorku poriadne zahriať - neostal mi čas na poriadne odvzdušnenie chladiaceho systému. Ešte mám pár nápadov čo skontrolovať, ale ak tie nepomôžu, tak to zhodím z útesu! Drahá motorka jak hovado a prúserov na nej jak na jawe!
Inak aby som nenadával, dúfam že sa mi to podarí dať do provozu schopného stavu, pretože mi motorka vyhovuje, je pohodlná, rýchla, s perfektnou ochranou pred vetrom, vynikajúcim podvozkom a s kuframi je ideálna na cestovanie.

5.3.2018
Tak po pár mesiacoch trápenia a laborovania som prišiel na príčinu nepravidelného voľnobehu. Závada bola spôsobená popraskanými prírubami sania (diel č.: 13 54 7 671 552). Príruby som vymenil, ale pomohlo mi to len čiastočne.
Ďalej som vymenil:
sviečky (40€),
2 cievky (100€) - zakúpené len na skúšku,
ventil voľnobehu (diel č.: 13 71 7 705 254, 130€),
tesnenia na vstrekovačoch 8ks (5€)
test vstrekovačov (20€)
zapožičanie diagnostiky (45€)
k spomínaným prírubám sú aj skpásky (32 13 1 092 152 a 13 54 7 682 115 ) a tie som neobjednal originál ale som kúpil klasické šróbovacie. A to bol pre mňa kameň úrazu. Po dotiahnutí skpásky zdeformovalo prírubu natoľko že to naďalej prisávalo falošný vzduch.
Na skúšku - skôr už zo zúfalstva som zamenil šrobovacie pásky za pôvodné a motorka funguje dá sa povedať tak ako má. Keďže som pôvodné pásky trochu zdeformoval, tak kúpim nové originálne a vymením ich.
Pri tej príležitosti som odstavil pair systém, odmontoval servomotor výfukovej klapky ktorú nemám a odvetranie klukovej skrine som odpojil od airboxu..

Ešte ma čaká výmena chladiacej kvapaliny, odvzdušnenie bŕzd a výmena oleja v kardane, umytie a nahodenie kapôt.

magor12 (0) napsal 30.05.2018 v 09:01

Žasnem ako si to rozobral a podarilo sa ti to aj poskladať, ja som mal dole iba nádrž- vymenil som sitko a vyčistil ju + som vymenil sviečky a myslel som aký som opravár.

xx-men (0) napsal 12.03.2018 v 21:04

Tak hlavně že jsi na to přišel.Jak to tak čtu tak sis udělal celkovou kontrolu motorky na další sezonu, tak Ti přeji hodně kilometrů bez problému a hlavně KOLAMA DOLŮ (bez nehod)

xx-men (0) napsal 12.11.2017 v 18:59

Docela by mě zajímalo čím to muže být...
Máš tam kvalitní benzín 98 i ten může nadělat pěknou neplechu.
Až na to příjdeš tak písni rád se poučím...

• Slovakiaring - test Kawa ZX-10R

Konečne sme sa s kamarátom stretli na okruhu a mal som možnosť pojazdiť na jeho novučičkej a slušne vykunenej mašine. Jedná sa o Kawasaki ZX-10R rv 2017. Cez zimu prebehla prestavba a ladenie motorky. Prvú rundu som šiel

Vloženo: 11.06.2018
    Uskutečněno: 08.06.2018
  • Servis

Prebehla náročná výmena oleja v kardane, už som ho menil, tak som vedel ako na to, ale zas bolo oleja viac na zemi, ako tam kde mal byť. Ale nakoniec som to zvládol a ďalšia výmena už bude v pohode - dúfam. Vymenil som

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.03.2018
    Uskutečněno: 08.03.2018
  • Výmena oleja v kardane a výmena zadných brzdových platn

Pri prvých pekných teplejších dňoch som sa bol previezť a hneď po návrate keď bola motorka ešte teplá som vypustil olej z kardanu. Pri tejto príležitosti som chcel vyčistiť aj zadný brzdič. Pri demontáži mi vypadla časť

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.03.2017