Honda CB 600F Hornet (1998)

Vlastník ElFidel
Vloženo 26.7.2015
Aktualizováno 25.4.2017

Vloženo: 10.09.2016, Uskutečněno: 09.09.2016, Stav tachometru: 61500 km, Zhlédnuto: 10x

Po necelých třech měsících a 11 000 km byla zadní cestovní pneu Pirelli Diablo Strada sjetá na méně než 1 mm, tak přišel čas na výměnu. Byl jsem s ní spokojený stejně jako s předchozím sportovním Diablem.

Strada se s Hornetem podívala do Polska i na okruh do Brna, byť tehdy už byla dost jetá hlavně na středu.

Nahradila ji Mitas SportForce+ což je zatím asi nejvíc sport guma kterou jsem na Horneta obul. Je tam v kombinaci se sportovním Diablem na předku a zatím po 300 km spokojenost, stejně jako s jakoukoliv jinou gumou na šestce...

Po 11 500 km byl vyměněn i olej, nějak se mi nechtělo tentokrát, tak jsem to nechal vyměnit spolu s gumou v servisu, kde jsem si, ostatně jako vždy, hezky pokecal a strávil tam hodinu a půl pokecem o motorkách. Jen dodám že měněný olej byl na bílém podkladu hezky hnědej což značí dobrou kondici motoru v mašině 18 let staré.

Spotřeba oleje vyšla 4 deci na DESET TISÍC km včetně ježdění na okruhu v Brně, takže 40 ml na 1000 km.

ElFidel (4) napsal 11.09.2016 v 09:54

Interval u Horneta je 12 000 km. Stejně jako u CBF, VFR, CBR atp...
Ten oil tam byl novej od konce letošního května, tak jsem se toho nebál.
Jinak měním po těch cca 8000 km.

tomasluko (0) napsal 11.09.2016 v 09:07

No nevím, ale 11500 na oleji je už trochu dost. Babina by si zasloužila trochu zkrátit intervaly.

• Nahozeni kufru, kmitani riditek, prvni vyjezd..

Tak se mi letos na silnici moc nechtelo, v zime mi to ani nechybelo... Po zime chytl hornas moc hezky, prekvapil. Jen baterka uz asi umira... V unoru sem nahodil nosic a kufr... Dneska pri prvnim vyjezdu sem si malem roz

Vloženo: 05.03.2017
    Uskutečněno: 05.03.2017
  • Padáky Fehling, nové pneu, trocha péče..

Padací protektory se mi tam nelíbily, navíc se mi zdály moc bytelné, takže by se při položení nejspíš urazil držák motoru... Správnej protektor se má utrhnout když by "šlo do tuhýho"... A stejně jsem chtěl rám, líbí se m

Vloženo: 01.08.2016
    Uskutečněno: 15.07.2016
  • Nové sedlo

Originální sedlo mě nevyhovovalo hned co jsem na Hornetu začal jezdit. Hlavně ve dvou, kdy na mě kočky klouzaly a já se rakvil o nádrž... :-D Podle chvály zde na fóru jsem kontaktoval pana Jiřího Horáčka z Prahy a domluv

Vloženo: 10.06.2016
    Uskutečněno: 10.06.2016