Yamaha FZ6 Fazer (2007)

Vlastník zvlastni.tom
Vloženo 9.10.2014
Aktualizováno 12.10.2014

Učme se přežít na Sosnové

Vloženo: 25.06.2016, Uskutečněno: 25.06.2016, Stav tachometru: 14400 km, Zhlédnuto: 5x

Dne 23.6. 2016 jsem se zúčasnil na Sosnové kurzu bezpečné jízdy. Ráno kurz začal snídaní a nějakým tím seznámením s instruktory a programem na celý den. Sešlo se nás tam hezkých cca 60-70 motorek. Po rozdělení do skupin začla teorie ve stanech a budovách a poté nějaká ta praxe. Po přednášce místního policisty o o nehodovosti za poslední roky jsme opět naskočili na mašiny a šlo se opět jezdit. Jelikož bylo ve stínu asi 32 stupňů, tak to nebylo moc příjemné. Při prvních jízdách měli někteří nás problémy s motorkami ( klučina na faroši, chudákovi z toho tekla chladící kapalina). Motorky dostávali hrozný zahul ( a nejen ony) kolem oběda začla protestovat i moje motorka. Velké vedro a originální baterie si vybrala svou daň. Nezbylo nic jiného než roztlačit a odjet domů. Škoda , že jsem kurz nedokončil, ale i tak to bylo trochu poučné.

Závěrem? Mrzí mě, že na dva instruktory bylo asi 15-20 motorek... takže co nám na jeho motorce ukázali to jsme se snažili kopírovat. Horší byli fronty... Stát navlečený v kombinéze v brutálním vedru... nikomu nepřeji. Radši bych méně lidí na skupinu aby se mohli instruktoři více věnovat dané skupině a nečekalo se.