Yamaha YZF-R6R (2006)

Vlastník Kamikadze-Ace
Vloženo 3.9.2013
Aktualizováno 2.10.2016

Vloženo: 22.05.2016, Uskutečněno: 22.05.2016, Stav tachometru: 22400 km, Zhlédnuto: 6x, Firma: Wildmotors.cz

Tak po loňském propadnutí kouzlu endurance závodů se naše sdružení s názvem KOPYTA RC vydalo na okruh Slovakiaring ležící nedaleko vísky Orechová Potóň cca 42km od Bratislavy. Výjezd dle plánu ve čtvrtek 13h kdy mě Rutan vyzvedl a po naložení motocyklu a nezbytných okruhových věcí se naše vozidlo přezdívané žrout vydalo směr slovač:) Proč žrout protože 3,6 V6 4x4

Na okruh dorazíme v cca 19:30 ubytujeme se v boxu č.5 a vybalíme věci, začneme dlabat řízky a pít pivo a následně jdeme spát.

Pátek – první trénink vyrážím v 09:20 jede se mě krásně a po dojezdu do boxu koukám na levou nohu a ta je mastná … oujéé problém na světě co to bude……… ve spodním klínu mám více vody a jelikož bylo absolutně sucho tak pohled na chladič odhaluje to, že chladič je netěsný :( asi následek minulého pádu v Mostě kdy jsem poté ovšem bez problému jezdil …… motorka běží na volnoběh spustí se větráky a stala se z ní parní lokomotiva ….. chcípám stroj a jdu šroubovat, vezmu auto ( díky Michale za rencka) dojedu do Dun. Středy pro utěsňovač dojedu nalejeme necháme působit a netěsnost se vytrácí … naděje dobrá …….. větráky to opět hatí. Vypustíme všechno ven a po demontáži je problém jasný při minulém pádu asi kapota přihla saharu na žebra a jak se točila tak žebro probrousila. Dávám si panáka protože tohle se zdá být neřešitelné. Seženeme po netu repliku z číny co je u Mikulova (164km) sice má deformace ale vypadá použitelně ovšem fotky detailní ale neukážou vše což zjistím až navečer.
Zkusím vyhlásit do depa jestli někdo nemá náhradní chladič a světe div se jeden se našel, ale s R6 2006+ neměl nic společného ale kolegovi z NDR patří velký dík za ochotu! Sehnali jsme tekutý kov a Rutan slepil žebro a já mezitím vyrazil pro čínu …. Na místě čína má bohužel ustřiženou přepad trubičku do expanzky tak je v podstatě nepoužitelná :( prodejce se zachoval jak ybch vůbec nečekal a chladič mě daroval – se slovy je mě k ničemu tak ho zkus tudíž díky moc do demoto.cz !!! Nyní chladič musím doladit u svářeče a pak se uvití jinak obecně tam chladič pasuje.

Dáváme druhou vrstvu tekutého kovu večer nastrojíme nalijeme odvzdušníme r6 vrčí chladič drží super nálada stoupla …budu kroužit

Sobota ráno pod chladičem mokro :( ovšem lepení drží takže ze zbytku slité kapaliny s lepením dáváme dohromady směs a necháme působit ……. Zázrak velebnosti chladič suchý, drží to několik desítek minut na volnoběhu s puštěnými větráky domluva. Jdu zkusit rundu 4 kola zajedu kluci kouknou na chladič co kdyby, průběžně kontroluji při tréninku teplotu a pohoda 77 - 82°C. zajedu nechám dochladit a průběžně kontroluji chladič je to ok. Rutan nás kvalifikoval do endurance na 23 místě celkem a páté místo v SSP :) Super výsledek, závod bude plný tzn 55 týmů! Vypadá to fakt suprově ten start, Rutan si dává start a v prvním vinglu je 4tý celkem … musím se pochválit jelikož teorie se sloučila s praxí a byl to ideál Le Mans start :) Hned po prvním kole vyjíždí kvůli pádu Safetycar a závod je opět po odjetí SC restartován.

Před prvním střídáním jsme na bedně James, kterého jsem draftoval místo Roumena krví a pořadí se střídá mezi bednou a pátým místem. Přichází můj čas střídání tak vyjíždím a kroužím chvíli mám křeč do lýtka ale to jsem překonal a zajíždím si jak následně zjistím z výpisu:) Jede se mě na pohodu a po necelých padesáti minutách cedule střídat a vyjíždí Rutan takže z pátého místa jsme čtvrtí a máme třetí na dostřel pak ovšem přichází to co závodníci a lidi okolo závodů nemají rádi pád na přední kolo, sanitka na trati a od traťačky na pit lane zjišťuji že spadl Rutan :( doprdele doprdele doprdele ….. mrtvolák přiváží R6 beru transpondér nahazuji na R6R a po dohodě s kluky co a jak telefon, medical ať mě případně stáhnou z trati. Hasiči mě oznamují základní popis stavu Rutana a yjedu to dokroužit cca 30 minut. Chybí pár minut do konce a nad tratí se objevuje vrtulník a je mě na blití chci to hodit do kopřiv a jít domů pěšky protože to je jasné pro koho ten vrtulník je. Vidím nakonec šachovnici odstavím R6R a rovnou do medicalu s doklady atd. Info od sestřičky ( hezké oči má mrška jedna) se dovídám co a jak sděluji co o svém nevlastním bratu viem. Zbytek popisovat nebudu kdo někdy byl v medicalu ví jak to tam chodí. Doktor na dromu ví co má dělat takže Rutan je naložen a odvezen směr Bratislava nemocnice letecky. Následně přesun do nemocnice rozhovor s doktorkou ( blondýna Lucia cca 40 let , prsa č.2 pěkná postava jak proutek …)
Zbytek ohledně špitálu popisovat nebudu ale jednoduše o kamarády se člověk postará a pomůže jim kdykoliv jakkoliv!
Rutan se nám uzdraví a bez následků - howg

Neděle, ráno opička z nervů návštěva maroda a kvalifikace. Chladič drží kvalifikace jednu stihnu a možná se podívám do závodu. Nakonec v SSP jsem na pozici 26 a vedle na pozici 25 je Dáda co byl s námi v boxech tak bude racing :)
Závod startuje v 14:30 takže v boxu naladíme MGP a tak si vezmu sváteční tričko před startem s hezkým logem, které má křížek a šipku okolo … jsem vyvrhel boxu fandím tomu ano tomu co je MGP aktuální mistr světa JL99 jsem v oslabení asi 8:1 ale co můj favorit jede první o to hůř pro mě vtípky zkontroluj si nahříváky apod nejsou vtipné …..

Závod na 8 kol docela záhul start se mě povedl což znamená odstartoval jsem bezexcesů v závodě potaháme s menší skupinou a stabilní časy 2:27,x a výsledný osobák 2:27,3 je krásný :)

Pak zabalím věci plus Rutanovu motorku a kolem půlnoci(ano cesta trvala 6,5h díky D1 parkingu) za pomoci RoumenaS – DÍKY ROMANE!!! Složím motocykly do garáže a následně se odeberu spát

Toť vše k prvnímu Slovakiaringu roku 2016 s Wildmotors

mike.46 (604) napsal 22.05.2016 v 18:50

Krásně jsi to popsal hlavně, že bude Tvůj nevlastný brat v poriadku

RoumenS (153) napsal 22.05.2016 v 18:43

Není zač parťáku

• Wildmotors Endurance Most powered by Аэ

Wildmotors Endurance Most powered by Аэрофлот Jak už název reportu napovídá na tenhle event to díky své práci v Sovětském Svazu mám trochu dál než obvykle. Trochu plánov/cestovani/?act=poi&did=856

Vloženo: 16.06.2017
    Uskutečněno: 16.06.2017
    POI: AUTODROM M
  • SLOVAČ ANEB LOUČENÍ S R6R + CO NEBYLO V PLÁNU TUTO SEZO

Na poslední zářijový víkend připadl poslední event. Endurace sezony s Wildmotors a tak plán zněl jednoduše: KOPYTA RC jsou na P6 v hodnocení SSP se ztrátou 4 body na pátého a 8 bodů na čtvrtého takže bylo o co jet! Celk/cestovani/?act=poi&did=856

Vloženo: 14.10.2016
    Uskutečněno: 14.10.2016
  • WM Endurance 3h + sprint race 8-9.8 2016 BRNO

Jak začít tento popis akce Wildmotors , která v našich srdcích zanechala mnoho krásných vzpomínek? Obvyklý proces balení a dohodnutí se s Ozzym, že jedeme endurance for fun jako tým KOPYTA RC mezitím jsem ještě zakoupil /cestovani/?act=poi&did=856

Vloženo: 29.08.2016
    Uskutečněno: 29.08.2016