Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník nobady
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 4.1.2019

Vloženo: 14.04.2016, Uskutečněno: 09.04.2016, Zhlédnuto: 21x

Přichází jaro už konečně ,tak jsem si řekl: "Panáčku přestože už ňákou dobu jezdíš ,bylo by dobré zjistit ,co děláš s motkou špatně a co bys měl popř. změnit.
Kde jinde ti to řeknou než v motoškole".
Na základě této úvahy jsem si vybral " Kurz bezpečné jízdy "kolínské motoškoly Matouše Landy. Důvod byl ten, krom toho, že Maty je propagátorem a vynikajícím jezdcem slalomové jízdy tzv. Moto Ghymkhany (výborná disciplína pro dobré ovládnutí mota) je provozovatelem vlastní automotoškoly. Tyto faktory mne vedly k myšlence,že kolínský kurz bude dobré místo, odkud si odvezu nové zkušenosti a nemýlil jsem se.
Po příjezdu na polygon a seznámení účastníci kurzu absolvovali krátký vědomostní test . Po té se šlo na jízdy. Po krátké instruktáži a praktické ukázce jsme absolvovali pomalou jízdu v přímém směru,slalom a osmičky,otáčení v kopci atd. Každému účastníkovi se Maty a jeho sestra Radka,která s ním kurzy vede věnovali jednotlivě .Pokud jedinec danou disciplínu zvládnul, pokračoval vždy na další.Zvláštní důraz se kladl na polohu končetin, hlavy atd.V dalším čase jsme absolvovali výklad jakéhosi praktického desatera motorkáře ,které Matouš s Radkou na základě vlastních zkušeností vytvořili.
Po té jsme šli otestovat naše schopnosti při brždění. Znovu krátká instruktáž a praktická ukázka.
Z rychlosti 40 km/hod jsme měli zabrzdit do limitu 15 m při brždění z označeného místa.. Z rychlosti 80 km/hod do limitu 40 m a pod.
Tady bych se trochu pověnoval CBF. Znovu jsem se přesvědčil.že je ta motorka dobře naladěná. Díky dualu a ABS nebyl problém se do všech předepsaných limitů vejít,některé značně překonat. Navíc bylo hnusně ,celý den mrholilo,silnice trvale oslizlé a motorka ani jednou neklouzla. K tomu zřejmě přispěli i nové Pirellky,které jsem obul před kursem. Přestože preferuji Micheliny Pilot Road,tak to nebudou špatné pneu. Byli tam kluci na Stromkach 650 a přestože je jinak vodili hezky,při ostřejším brždění měli co dělat,aby udrželi přední kolo ve stopě.
Zpátky ke kurzu.Po brždění jsme absolvovali vyhýbací manévry-myšky samozřejmě s kontrolou správného postupu a to opět v různých rychlostech. Po té
jsme na polygonu projížděli vytčený okruh z důrazem na respektování určených apexů a k tomu přizpůsobené plynulé jízdě. Následovalo školení první pomoci a celkové zhodnocení jednotlivých účastníků na základě dílčích hodnocení z jednotlivých disciplín. (Každý si odvezl účastnický list ze známkou svého výkonu- jako ve škole viz foto)
Myslim si,že kurz takového charakteru by měl absolvovat nejen začátečník,který je správně nasměrován do radostí i úskalí se jménem "Jízda na motorce",ale i pokročilý motorkář,jenž si ověří zaběhlé i nové postupy. Tím se posune dál.
Ještě dodám ,že Maty i jeho ségra jsou pohodoví a příjemní. Fotky jsem nedělal,protože furt pršelo a byla zima a nechtělo se mi vytahovat foťák.

• Všehochuť

Na Honda festu na Slovensku jsme jezdili,jezdili ,nebo jsme se přežírali a bylo nám dobře. B-) Každopádně vyšlo luxusní počasí.Byl tam Mirek Lisý,který tradičně předváděl své umění a tož jsme si s ním a naší partičkou

Typ: Dovolená
    Vloženo: 19.01.2018
    Uskutečněno: 19.01.2018
  • Trip

Tak po zimě zatím najeto 2 tis.km celkově 60 tis.zatím bez problému,vyměněny ložiska řízení -z kuželíkových zpět na kuličková s prvovýroby,řízení jde lehčeji a motorka přes 150 neplave. Vpředu jsem zkusmo osadil Michel

Vloženo: 26.04.2017
    Uskutečněno: 26.04.2017
  • Slovensko,okruh Vysoké Mýto

Takže, mise Motoděvek na Slovensko. Bydleli jsme opět pod Velkou Fatrou. Odsud jsme podnikali spanilé jízdy.Navštivili jsme Kremnici. To je destinace,kde se razili mince a to i za "blaha". Mají tam pěkné muzeum a zbytky

Typ: Dovolená
    Vloženo: 15.07.2016