Honda CBR 125R (2004)

Vlastník Stellča
Vloženo 2.10.2015
Aktualizováno 18.1.2016

O ventiloch, rozvodoch a vzduchových filtroch

Vloženo: 18.01.2016, Uskutečněno: 18.01.2016, Stav tachometru: 36500 km, Zhlédnuto: 33x

...nenajazdili sme spolu ešte hádam ani 500 km a ja som ju už neľútostne zavrela do garáže a rozobrala ju na cimpr-campr.
Pretože, bohužiaľ, proste prišla zima. A repsole klepotali ventily, čo bola vec o ktorej sme vedeli už keď sme ju kupovali a rátali s tým, že ich v zime proste musíme nastaviť.
A nie že by mi vadilo, že ten motor je konečne aj trochu počuť :D ale predsa len, nebol to zrovna zdravý zvuk.
Takže, po 36 500 km sa jej konečne niekto trošku pozrel na zúbok (dovtedy nebola nikdy rozoberaná) otázkou bolo, či stačí naladiť ventily, alebo bude treba meniť aj rozvody.
Priznávam, že rozoberania a ladenia ventilov som sa teda ja nezúčastnila, ladil mi ich Woozie02 .

Musím ale skonštatovať, že céberko už teraz vážne milujem za to, že ventily stačí naladiť a netreba kupovať 20 € podložky pod ventily (alá Pegaso alebo Cagiva, že Woozie :D), nuž, ale céberko je proste rozpočtová 125.
Čím som ďalej bola veľmi potešená - že rozvody nebolo treba meniť!

Takže sa v podstate len naladili ventily.
A vymenil vzduchový filter, ktorý som si ako hrdá majiteľka vymenila sama, čo bol môj prvý zásah do repsoly a zároveň moje prvé oboznámenie sa s tým ako to pod kapotou vyzerá.

Ale tak, správna žena by si mala vedieť vymeniť vzduchový filter aj o pol noci :D
Ja už to viem, akurát by som asi vždy potrebovala niekoho, kto mi pomôže dať dole nádrž a naspäť ju nasadiť... :D
Ešte posledná vec, ktorú v zime na cbr plánujem doladiť - keďže síce je to ročník 04, plasty má naozaj krásne a bolo by mi ľúto ich hneď niekde otrieskať, plánujem namontovať padacie štuple, myslím že dizajnovo toho moc nepokazia, keďže sú docela nenápadne a aspoň trochu motorku ochránia ak mi padne...

Martin2265 (0) napsal 18.01.2016 v 16:00

• Odzimované! :)

Tak, dnes konečne prišiel ten dlho očakávaný deň. Odzimované a hurá jazdiť! Teda... ak dnešných 30 km sa dá vôbec považovať za nejaké jazdenie :D Céberka prešla menším servisom cez zimu. Dnes stačilo už len nahodiť bat

Vloženo: 19.03.2016
    Uskutečněno: 19.03.2016