Kymco Quannon 125 (2007)

Vlastník Haňula
Vloženo 16.8.2011
Aktualizováno 2.5.2018

Vloženo: 07.05.2015, Uskutečněno: 07.05.2015, Stav tachometru: 29096 km, Zhlédnuto: 4x

Není to sice o mém zlatku, ale musím se pochlubit :))).
Můj dnešní úžasný den ve Vysokém Mýtě!! Poprvé na okruhu a k tomu rovnou testování nových malorážek Kawasaki!!
Z250SL (bohužel nemám foto), Z300 a Ninja 250SL.. Peckaaaa!! Krásné, živé motorky pro mladé, kteří mají teda sakra z čeho vybírat! :)
Mýto je na tyto stroje jako dělané, takže i když jsem tam původně jela s plánem se jen zlehka, pomaličku a opatrně projet, nakonec jsem neodolala a málem si dala i to koleno :))
Všechny 3 motorky jsou příjemně svižné, hravé a člověka ta jízda fakt neskutečně baví!! :)
Z250SL je takový drobounký, hranatý, jednoválcový šmejdík se strašně uzkými řídítky, který Vám okamžitě po rozjezdu ukáže svou sílu a hravost, díky kterým i zapomenete na počáteční ne příliš příjemný posed.. Malý Zed je skvělým příkladem Napoleonského syndromu, neboť si svou velikost kompenzuje dravostí a odhodláním, se kterými letí do zatáček. Po pár kolech se mi Zed tak zalíbil, že jsem ho jen velmi neochotně dávala z ruky..
Přišel na řadu Zed 300, který už na pohled působí dospělým dojmem. Posed ideální, příjemný, nohy jsem si krásně poskládala k nádrži, ale lidé vyšší postavy by na něm měli asi problém. Agresivně vypadající dvouvál po rozjezdu působí příjemně uhlazeně, mírně a ne uskákaně jako jeho mladší jednoválcový brácha. Plynule táhne odspodu a cca kolem 8 tisíc nabírá druhý dech a ukazuje svou sílu.. Asi dvě kola mi stačila k tomu, abych se s motorkou trochu seznámila a pak už na ní lítala jako o život... Celou dobu jsem měla úsměv od ucha k uchu a tenhle peklostroj mě fakt bavil!! :3
Ninja 250SL.. Mojí Cairušce nejpodobnější stroj, takže jsem se na ni hodně těšila a padly jsme si rychle do oka. Už odspodu má motorka potenciál letět a chce Vám ukázat, co všechno v ní je. Musím říct, že výjezd z poslední zatáčky na cílovou rovinku jsem si na ní fakt užívala a hrála si na závodníka :)))). Co mě trochu zklamalo byl posed, který mi prostě z nějakého důvodu nevyhovoval a já se na motorce asi 2 kola pořád nemohla ideálně usadit.. Pak už jsme s Ninjou ale nasadily svižnější jízdu a já se musela opět tlemit do helmy :)). Jízdu jsme zakončily hnusným kopancem v zatáčce, kdy mi 3x uskočilo zadní kolo do strany :D pro mě z nepochopitelného důvodu :))). Dojela jsem si teda poslední kolo v klídku a mé ruce volaly “Hurááá”, neboť i těch pár kol mi stačilo k tomu, aby docela slušně bolely :). Holt se Ninji nechtělo do těch zatáček tak hladce jako Zedům :))
Shrnula bych to tedy tím, že mě všechny 3 motorky velmi mile překvapily a odvolávám své tvrzení, že je zbytečné, aby vyráběli 250 i 300 ccm.. Každá z těch motorek je totiž úplně jiná, svá a věřím, že na každou čeká ten její kupec :). Za mě by to po dnešku byl Zed 300, který mě bavil fakt nejvíc, ale ani další dva stroje nejsou špatnou volbou :)

• Jánské koupele

Poslední zápis před více než rokem?? Uff, jsem ostuda :-$ S Kymčátkem jsem nedávno oslavila šesté výročí a musím říci, že bohužel nám ty kilometry přibývají čím dál pomaleji.. :-| Prostě tak nějak není čas, takže si vy

Vloženo: 28.08.2017
    Uskutečněno: 27.08.2017
  • 5 let s Kymčetem

Dnes je to přesně 5 let, co jsem si dovezla domů tuhle dvácu a nebyl jeden jediný den, kdy bych tohoto výběru litovala. Máme za sebou 26 000 společných kilometrů, neskutečně moc zážitků a nedám na ni dopustit. Je tedy ko

Vloženo: 17.08.2016
    Uskutečněno: 16.08.2016
  • Píchlá guma, holé neštěstí

Chtěla jsem včera básnit o tom, jak jsem najela posledních chybějících 270 km a máme tedy s Kymčetem 26 000.. Ale zákon schválnosti mi to nedovolil. Vyrazila jsem na vyjížďku a chtěla pár těch km nahnat. Projela jsem pár

Vloženo: 16.08.2016
    Uskutečněno: 15.08.2016