Honda NT 700V Deauville (2010)

Vlastník Luca_69
Vloženo 24.8.2014
Aktualizováno 8.10.2018

Vloženo: 01.05.2015, Uskutečněno: 01.05.2015, Zhlédnuto: 8x

A je to tady. O víkendu si spokojeně jedeme na sraz do Lipovce s tím, že mám velké kufry, a tím pádem jsou starosti typu „kam s tím“ zažehnány. A další víkend mám strach, že na „Tour to Scotish“ vůbec neodjedeme. Jednou cestou do práce zmoknu, jednou je 23 stupňů, den na to jen 6C a princezna Hondička si řekla „Tak takhle ne“, a každé startování na mě pomrkává svůdně červeným okénkem s nápisem FI. Dokonce když jsem v úterý jel za kamarádem do Květnice, tak mi drze bez okolků vysvětlila, že dál jako že nepojede a pokašlávala tak vyzývavě, že jsem musel zastavit. Prý nepojede, dokud se nepodívám, co že jako znamená to červené osmero mrknutí. Nakonec se mnou nechala lstivě obloudit slovíčky a dovezla mne i domů, a po zbytek cesty dokonce bez červeně blikavého protestu.
Já mám rád svéhlavé holky s mozkem, dokonce svého času jsem měl jednu, která také takhle pomrkávala. (Ale to mělo jiné příčiny i následky.) Ale tohle? Měsíc před odjezdem? To už je troufalost hodná žáby skákající do vařící vody, chlubící se tím, že stihne vyskočit.
Nastalo heroické bádání po internetových fórech, servisních manuálech a dokonce mi v hlavě ozýval známý hlas, že jsem si měl raději koupit místo Deauville svou vysněnou TéDéeMku.
A taky že jsem koupil… ale jen kontaktol. Ve čtvrtek po práci jsem zlověstně mrkající Deauvillku natlačil před verandu, rozsvítil halogenová stavební světla, namířil na motorku jak na striptérku u tyče, a tam oblečen v montérkách a vaťáku začal přinášet nářadí… Proč vaťák? Protože se ten den se rozhodly všechny čarodějnice, že se budou chladit ve vzduchu a přičarovali ochlazení a později i déšť. Stejně se jim to nepovedlo a v okolí zaplály ohně na několika místech. A já s ledovýma rukama a soplem u nosu rozebíral princeznu Bublinku (jak jsme ji na cestě v Alpách pojmenovali) s tím, že všechny konektory co mají, dokonce všechny co nemají cokoliv společného se senzorem polohy plynové rukojeti, řádně očistím a prostříkám, a případně proměřím. Pomalu se stmívalo a já stále rozebíral. V okolí byl už slyšet šťastně opilecký hlahol okolo ohňů, vůně opékajících se buřtů mi postupně přivodily mimo studeného sopla u nosu i řádnou slintavku, ale já se nedal a nořil se postupně do vnitřností Deauvillky s přesností válečného chirurga na frontě. Zvednutá nádrž na motorce vypadala jak tlama krokodejla bez zubů a já se co chvíli jak krotitel vrhal do té tlamy s kontaktolem a hadrem. Mimochodem jsem zjistil, že mám totálně zaflákanej vzduchový filtr.
Postupoval jsem systémem rozpojit konektor – prostříkat – zapojit – odpojit - zapojit - otřít hadrem, a hned další konektor, a to všechno stále dokola. Postupně jsem stále hůř rozpoznával, co je konektor a co je šroub či jiný výstupek. Ve chvíli, kdy se ochladilo tak, že pracovat v předklonu znamenalo nevidět nic přes zamlžené brýle, a světlo halogenky se zdálo být příliš hlasité, jak dopadající kapky syčely a vracely se zpět, jako duchové deště do nebe, jsem zavřel tlamu krokodejla. Přikryl pacienta plachtou a zašeptal „sladké sny“. A vešel jsem do vyhřátého domu plného světel a tepla.

• babí léto

Tak máme před sebou poslední měsíce krásné sezony, které nám snad přinesoujestě pár krásných výletů. Zatím najeto 13 tis km. Za krásného počasí ve čtrnácti dnech projeto celé Skotsko až do severského města Ullapool.

Typ: Dovolená
    Vloženo: 08.09.2015
    Uskutečněno: 08.09.2015
  • Příprava na tour po Skotsku, konec konektorování.

Ráno po čárách. ráno kdy by měli všechny čarodějnice ovzduším poletovat v podobě popela, kolem sedmé ráno, musel nějaký popel z extra jízlivé čarodějnice posednout naší psí slečnu, která je jinak „skoro“ vzor roztomilo

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.05.2015
    Uskutečněno: 04.05.2015
  • Příprava na tour po Skotsku

Tak voděodolnou navigaci bychom měli, vyhřívané gripy taky, a brašny do integrovaných kufrů se mi upravují… jen by to chtělo ty velká víka na integrované kufry, abychom si sebou mohli vzít víc jídla a nějaké ty oblečky p

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.04.2015