Blata 125 Enduro (2012)

Vlastník 125Marek
Vloženo 1.12.2012
Aktualizováno 17.2.2016

Nové zapalování značky "Petr Špůr"

Vloženo: 16.11.2014, Uskutečněno: 16.11.2014, Stav tachometru: 12060 km, Zhlédnuto: 20x

V předchozím zápisu do deníku o našem MotoTripu 2014 jsem psal, o velice neslavném konci naší expedice. Naše endůrko přestalo jet a důvod byl jednoduchý - zapalování. Dvorního mechanika pana Špůru už samotného štve tento problém, a tak vymyslel řešení, tzv. konečné řešení všech problémů se zapalováním a volnoběžkami, které má Blata .

Jen pro zajímavost - psali jsme do Blanska, že máme řešení všech jejich problémů a jestli třeba nemají zájem o "know how". Odpověď bych shrnul asi takto: "Jsme rádi, že Vám motorky jezdí..." Takže evidentní zájem asi není. Pokud by měl někdo zájem, v přiloženém odkaze jsou podrobné informace.

• Výměna oleje, seřízení ventilů a dotáhnutí krku řízení

Ve stejné době jako motard bylo i enduro na servisu. Potřebovalo to jako sůl :-) Takže následovala klasika - olej, filtr a ventily. Do bylo potřeba dotáhnout obě matice v krku řízení. Při přijezdu krátkých nerovností to

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Výměna řetězu

Nedávno se nám stala nemilá věc. Při obvyklém krošení s endůrkem se při jednom přeskoku přetrhl řetěz. :-( Jediné štěstí, že se přetlhl v takto malé rychlosti a ne někde na rovince a nic se naštěstí nestalo. (s) Vlast

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.05.2015
    Uskutečněno: 01.05.2015
  • Spojka a výměna oleje + ventily

Spojka začala už stávkovat takový způsobem, že se nedalo ani rozjet. Stojím ka křižovatce, dám spojku a jedničku, pustím spojku a nohama se odpichuji :-D Když jsem nabral nějakou rychlost, zatlačil jsem páku spojky na s

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.11.2014