Cagiva Elefant 900 (1994)

Vlastník Luky.moto
Vloženo 2.7.2011
Aktualizováno 27.11.2014

Vloženo: 10.06.2014, Uskutečněno: 28.07.2013, Zhlédnuto: 12x

Poslední červencová neděle 28.7.2013, krásné počasí, vedro, slunce a já mám po dlouhý době volno. Sedlám moto a jedu se provětrat a cestou se stavím někde u vody, protože ani nic jiného v tom teplu nejde dělat.

Je šílený teplo a nechce se mi navlékat do motohadrů. Pojedu k vodě, zas to sundavat, hlídat. Sám sebe přemlouvám, ale volím kompromis a beru vše, tak jak jezdím, krom moto kalhot a vysokých bot, ty navlékám normální.

Beru to směrem na ,,Pekelný doly´´, schladit se v jeskyni a pak dále..
Jedu si pohodičku vzhledem k tomu jak sem oblečen, opravdu předpisová jízda až mi je motoru líto, že se v tomhle tempu a počasí moc neochladí.
No nic, řekl sis , že jedeš k vodě a podle toho se oblékl, tak teď podle toho jeď.

Velenice, serpentinka ve vsi, úzká vozovka, po pravý straně skála, zeleň s porosty, projíždím po spádu pravotočivou zatáčkou a ...
Přede mnou v mém pruhu proti mě auto, já na pravo, nemám kam uhnout, náraz, letím vpřed, příkop, asfalt.
Zvedám se a zjišťuji a uvědomuji si co se vlastně ve vteřinách stalo.
Těhotná slečna předjížděla ve stoupání na úzké silnici před zatáčkou, do které neviděla cyklistu a vůbec ji nevadilo, že je celou šířkou auta v protisměru.

Cítím , že sem pobitý, nevěnuji tomu až tak pozornost, chodím , kulhám dýchám , tak snad ok. Na zemi v příkopu leží můj Slon, dobitej, teče z něj benzín na ten rozpálenej vzducháč. Rychle zavřít benzín, sám ho nezvednu, naražený rameno mi to nevolí. Pár čumilů kolem.

Osádku vozu čumí jak puci, o zabezpečení se nestarají, žádám o vodu místního chalupáře a polévám moto.
Zajístí i trojúhelník a ochotně je k dispozici. Tímto velice děkuji, poklona za pomoc.
Řidička si je vědoma své viny a vytvoříme zápis, cyklista potvrzuje.
Po dohodě odklidíme zbytky a přesuneme vozidla a já čekám na odtah.

Koukám, že Elefant to už asi nerozchodí, prasklí rám na několika místech, plasty dolámaný ze všech stran. Že já někam jezdil, moje první nehoda...:(
Rány přichází k sobě a pomalu pociťuji, kde všude jsem odřen, naražen atd.
Nadávám v duchu, že je motorka kaput, protože jsem zároveň rád, že jsem na tom aspoň já celkem ok, mohlo to být jinak, kdybych jel jak vepř.

Příjezd hasičů, záchranky a policie, nějaký dobrodinec zřejmě zavolal.
Lustrace a čekání víc jak hodinu na nehodovku, hlavně když už je vše vyřešeno a odklizeno. Jediný plus na příjezdu delegace je, když mi hasič dá celou petku vody
k pití :)
Po příjezdu pomahačů ČR výslech a posádka auta obrací svou výpověď a najednou se neshoduje se zápisem...
Přijíždí mi odtah, nakládám a sbírám pozůstalosti.

Dnes za necelé 2 měsíce to bude rok, peníze za pojistky zatím nikde a mrtvola v podobě slona v garáži.

Tak si zas někdy vyjedu

Wildaja (44) napsal 14.11.2014 v 15:25

Ach jo , mužeš jezdit sebeopatrněji a potkáš ... a je to v háji .
Je fakt, že pokud je rozbitá v uvozovkách jen motorka , peníze nehrají v tu chvíli žádnou roli.
Zatím co zdraví, je k nezaplacení. Pojistky se časem asi vyřeší, ale zůstat mrzáčkem, chromáčkem a dívat se zpovzdálí a ne každý se s tím smíří. To je na ouvej .

Jurasaki (0) napsal 29.06.2014 v 22:21

Tak jsem skouknul ten tvůj kreš a to si teda gratuluj že si v cajku . Už jsem viděl přesně obrácený případy ,chlap na vozejku a moto jenom poškrábaný ale to je ti potom celkem k hovnu ... Jo a jestli hledáš tak v Benešově teď jednoho pěknýho Elfa maj .

tatíkPé (9) napsal 13.06.2014 v 22:47

Nikdy nehodu nesepisovat, vždy volat poliše !!!

Luky.moto (4) napsal 11.06.2014 v 15:12

Díky. Na spravedlnost už taky nevěřím, ale boj nevzdávám.
Byla to smůla a zároveň štěstí.
Pokud narazím na pěkný kus, tak do něj nejspíš půjdu znovu..:)

SonyLee (5) napsal 10.06.2014 v 22:24

Motorky je škoda ale motorek je dostatek narozdíl od zdraví, to je jen jedno.
Možná to blbě vyzní ale měls docela kliku
Přeju v rámci možností "úspěšnou" dohru

JirkaMetal (1) napsal 10.06.2014 v 18:09

Jak je to vůbec možný? No vlastně v tomto státě spravedlnost aby člověk hledal lupou držím palce ,aby to vše dobře dopadlo

Jardas444 (10) napsal 10.06.2014 v 15:31

To je v prdeli,člověk může být v pozoru furt ale když sedí za volantem ženská s IQ houpacího koně,tak prostě nic nezmůžeš.Vůbec nevím jak bych se zachoval já ale asi bych jí uškrtil kdyby mi zničila Biga.Držím palce ať můžeš slona co nejdříve zase osedlat.Ta pojišťovna není zrovna moc rychlá,to máš Slávii,ne?

Hery22 (20) napsal 10.06.2014 v 15:27

to je mi slona moc líto, vím že je to srdcová motorka :´-

Jindřej (473) napsal 10.06.2014 v 13:55

Smutnej příběh, škoda slona. Je to krásna mašina. Buď rád, že jsi ok. Snad ještěnějakýho seženeš

seikos (975) napsal 10.06.2014 v 13:47

Kurva. Vím proč mám na motorce kameru. Dopadá to tak skoro vždy - všechno se svede na "nepřizpůsobivého motorkáře"

• Pravda vítězí

Slon proplacen aneb Pravda vítězí.. Počkal jsem si více než rok od nehody, (viz předchozí záznam) než se vše prověřilo, projednalo ale i promeškalo. Výsledek je hlavní, viník nehody uznán, já mám klid a peníze z pojis

Typ: Havárie
    Vloženo: 14.11.2014
    Uskutečněno: 01.09.2014
  • Za poznáváním naší historie motocyklismu.

Byl by snad i hřích pro motorkáře, který obdivuje kouzlo starých strojů a je v okolí Benešovska nenavštívit dvě blízko sebe ležící motomuzea a také místo odkud vzešel nemalý počet našich motocyklů Jawa. Výlet: Konopiště

Vloženo: 17.08.2011
    Uskutečněno: 17.08.2011
  • Vvjížd´ka Votice-Temelín-Žďákovský most-Orlík-Votice

První větší vyjíždka na sloníku, taková zkouška, jestli vydrží. Plán byl podívat se na Žďákovský most u Orlíku nad Vltavou. Vzal sem to bez map na jih a ty krásné místní cesty, kterými sem se kochal během jízdy, mě zav

Vloženo: 04.08.2011
    Uskutečněno: 28.06.2011