Cagiva Elefant 900 (1994)

Vlastník Luky.moto
Vloženo 2.7.2011
Aktualizováno 27.11.2014

Vloženo: 17.08.2011, Uskutečněno: 17.08.2011, Zhlédnuto: 9x

Byl by snad i hřích pro motorkáře, který obdivuje kouzlo starých strojů a je v okolí Benešovska nenavštívit dvě blízko sebe ležící motomuzea a také místo odkud vzešel nemalý počet našich motocyklů Jawa.
Výlet: Konopiště, Netvořice a Týnec nad Sázavou.

Muzeum Konopiště má slušnou sbírku, ale přiznám se , že sem čekal a už i viděl lepší, bohatější.Jsou zde sice modely, které se jinde nevidí, ale není zdaleka kompletní.

Muzeum Netvořice je na tom podstatně lépe, ale kompletní zastoupení celé produkce Jawy tu také nenaleznete.Ikdyž sbírka jde od předválečných modelů až po téměř současnou produkci.
Ale pro mne krásné pokochání a inspirace, takže návštevu mohu jen doporučit.
Po příjezdu k muzeu byly na odjezdu tři angličané, každý na své Ducati.A tak se u muzea českých motocyklů sešli čtyři italské stroje stejné značky a rozdílných modelů:)
Díky mé jazykové bariéře se rozhovor zmohl na něco jako Ducati als Ducati , smích a čau...

Po prohlídce jsem se vydal do Týnce, najít fabriku.
Budova na mě působí bohužel odpudivím dojmem, s pocitem, že tady se už asi nic nevyrábí a to co bylo slavné , je dávno pryč.
Po pár snímcích nasedám na moto a odjíždím, když v tu chvíli k bráně přijíždí motorka, Jawa, nový typ s testovací značkou a dere se do areálu.Škoda, že foťák byl již v kufru.

No a tak aspoň odjíždím stím, že v Jawě se přeci jenom cosi děje a hlavně že Jawa jezdí a žije!
Díky.

• Pravda vítězí

Slon proplacen aneb Pravda vítězí.. Počkal jsem si více než rok od nehody, (viz předchozí záznam) než se vše prověřilo, projednalo ale i promeškalo. Výsledek je hlavní, viník nehody uznán, já mám klid a peníze z pojis

Typ: Havárie
    Vloženo: 14.11.2014
    Uskutečněno: 01.09.2014
  • Smrt Slona

Poslední červencová neděle 28.7.2013, krásné počasí, vedro, slunce a já mám po dlouhý době volno. Sedlám moto a jedu se provětrat a cestou se stavím někde u vody, protože ani nic jiného v tom teplu nejde dělat. Je šíl

Vloženo: 10.06.2014
    Uskutečněno: 28.07.2013
  • Vvjížd´ka Votice-Temelín-Žďákovský most-Orlík-Votice

První větší vyjíždka na sloníku, taková zkouška, jestli vydrží. Plán byl podívat se na Žďákovský most u Orlíku nad Vltavou. Vzal sem to bez map na jih a ty krásné místní cesty, kterými sem se kochal během jízdy, mě zav

Vloženo: 04.08.2011
    Uskutečněno: 28.06.2011