Jawa 350/639 (1990)

Vlastník Vork
Vloženo 11.6.2008
Aktualizováno 18.5.2013

Vloženo: 01.03.2009, Uskutečněno: 01.03.2009, Stav tachometru: 21373 km, Zhlédnuto: 3x

Takže první projíždka na druhý pokus, když to v ten pátek nevyšlo. Baterku jsem dobil a očákával jsem, že žádný složitější problém v tom nebude. Venku už svítilo pěkně sluníčko, rychle jsem zhltal oběd a hurá provětrat šoupátko. Moto chytlo na první šlápnutí, proč by taky ne, jen mi příšlo strašně divný, že kontrolka dobíje zhasína až nad dvouma tisícama, ale co, říkám si, však to poženu tak , že pod dva mi to neklesne. Jenže, jedu bez světel, a po 4km od baráku prostě konec. Myslel jsem, že mě jebne. Baterka total mrtvá, sice to trošku tróbilo, ale ani nakopnout to nechtělo. Chcíplo mi to přímo v křižovatce. Tak jsem to odstrčil na kraj. A nevim co včil. Podrbal jsem se v drátech a nechal jsme to chvílu stát a baterka se zregenerovala. Tak to otáčím a říkám si, at prosím zas ty čtyři kiláky dojede dom. Jenže kontrolky nesvítili, světla jsem měl zapnutý, a mašina jela jak divá, z čehož plyne, že domu jsem nejel.
Dojedu na rozhlednu do Bořek, všechno v pohodě, vylezu navrch, udělám fotku motorky z vrchu a když zas chci odjet tak kontrolka dobíjení nemíní zhasnout. Drbu se zase v drátech. Nakonec tu chybu najdu, mám radost, špatný kontakt na jednom drátku. Bílý drát, co je nasazenej zvrchu na krabičce s diodama, sice moc nechápu, jak se mohla uplně vybít baterka během několik kiláků a zas během několika minut úplně dobít, ale co nevidím temu nerozumím, a elektrika vidět néni, tak se radši už ani nedivim.
Z rozhledny jedu někam dál, chtěl jsem trochu na sever, abych viděl sníh. Což ve Strážovicích se daří(druhá fotka). Pak dělám takový malý okruh až do Bílovic ke kapli(třetí fotka). Doma jsem něco po čtvrté hodině, kdy už zas začíná být kosa a foukat studený vítr. Musím si konečně koupit nějaký ty gatě na motorku, v tech ryflách je to pěkně na prd.
Celkem ujeto 91km.
PS: Včil hledím, že jsme dal ty fotky chronologicky naopak.

• Cesta do Rumunska - konec

Po dlouhé době jsem něco píšu. 4.8. 2012 byl naplánovaný odjezd do Rumunska ve složení 5 motorek. Moje cesta skončila po 15 km. Z místa ležícího mi mimo silnici mi nedalo přednost auto, těsně před motorku mi vjelo a já u

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.08.2012
    Uskutečněno: 04.08.2012
  • Výlet Brezová a Čachtice

Sobotní odpoledne přálo slunci, ač ráno by to mu sotva nasvědčovalo, což projížce nahrálo. S kámošem na SV 650 S jsme podnikli výlet za hranice a to na slovenské území. Navštívili jsme mohylu Štefánika v Brezové pod Bra

Vloženo: 19.09.2009
    Uskutečněno: 19.09.2009
  • Uprava sání v airboxu

Na radu známých jsem upravil sání v airboxu. Na vstupu sání se nachází šroub přímo uprostřed cesty, ten jsem pajkou odstranil, jak na víku od filtru tak na těle airboxu.Též jsem odstranil jakousi přepáž-žebro viz fota. M

Vloženo: 18.08.2009
    Uskutečněno: 18.08.2009