Aprilia Dorsoduro 750 (2008)

Vlastník Renďucha
Vloženo 30.3.2012
Aktualizováno 14.3.2018

Vloženo: 27.12.2013, Uskutečněno: 27.12.2013, Stav tachometru: 9500 km, Zhlédnuto: 4x

Už dlouho se snažím najít čas, abych přidal zase něco málo z nasbíraných km a zkušeností s Dorkou a teď se to konečně podařilo
S radostí musím napsat, že jsou jen ty nejlepší . Od minulého zápisu přibylo nějakých ..tis. km a to už se dá objektivně něco napsat. Dorso jezdí jako ďas a já doufám, že za mou péči bude sloužit i nadále. Každopádně nás teď čeká trochu větší servis, podle km to tak i sedí. Začínají být trochu slyšet ventily takže seřízení, výměna oleje, filtrů, svíce, kapalina ... Ještě musím přiznat dvě věci, které jsem musel řešit, naštěstí nic závažného.
První byla vůle v ložisku krku řízení, motorka začala lehce vibrovat při dobrzďování a bylo to čím dál horší, tak jsem se rozhodl jednat, protože jsem hroznej puntík a musí bejt všechno tiptop všichni mi říkali, že křivý kotouče, ložisko v kole a pod... bylo to divný, protože nejezdím žádnou kládu, po zadním taky neblbnu, ale motku jsem koupil spadlou ze stojanu. Nicméně můj první tah instinktem směřoval rovnou na ložisko v krku. Jak se ukázalo, byl to dobrý úsudek. Když jsem viděl jak to ložisko vypadá, tak jsem byl rád, že jsem to udělal hned. Ačkoliv to zní divně tak vzhledem k tomu, že šrouby nevykazovaly žádné otlaky ani jiné poškození, dokonce byly ještě označené kontrolním fixem, tak to vypadalo, že ve fabrice někdo dost přetáhl utahovací moment a ložisko časem odešlo. Jak mi řekl kamarád, čemu se divíš když to tam matlaj cikáni . No když nic horšího ...
Druhá věc je povolená spona k hadici chlazení druhého válce, takže když je větší teplo a natlakuje se tak propouští vodu. Ale naštěstí nic velkého jezdil sem s tím celou sezonu a dolejval dvakrát decku.
Je pravda, že s XT jsem nikdy žádné problémy neřešil, ale stejně se mi tohle radost z Aprilky nezkazí
A že je to byla opravdu dobrá volba, jsem se nejlépe přesvědčil v Sršňově Motoškole, kde jsme v Brně na okruhu zažili jedny z nejlepších zážitků v životě vůbec . Pro mě to byl neskutečnej den, kde jsem se naučil spoustu nových věcí, a hlavně se posunul s Dorsem na další level uvěřil co dokážou dobře zahřátý gumy a proč vlastně miluji jízdu na takovým biku
Tak to by zatím zase stačilo, a protože si chci Dorku ještě dlouho nechat tak jí chci přes zimu trochu poupravit
Tak snad vše vyjde jak má a zase budu moct něco připsat, ještě přidávám trochu fotek ...

• Dorka v novém kabátě :)

Tak jak jsem přes zimu celou Dorku rozebral, původně jsem chtěl přetěsnit hadici na druhým válci, ale když už byla kvůli takové krávovině motorka skoro odstrojená, jen jsem se utvrdil v tom, že si jí předělám podle mých

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.06.2014
    Uskutečněno: 29.06.2014
  • Už spolu máme 1500km :o)

Tak můžu konečně napsat nějaké pocity z nové Aprilky. Můžu říct, že pozitivní, i když nic není úplně dokonalé :o) Mám s ní najeto 1400km a zatím si to užívám. Snad to tak i zůstane. Co se týče jízdy tak to je mazec, mot

Vloženo: 28.05.2012
    Uskutečněno: 28.05.2012