Jawa Stadion S11 (1960)

Vlastník MasterX
Vloženo 20.1.2013
Aktualizováno 19.8.2013

Vloženo: 19.08.2013, Uskutečněno: 19.08.2013, Zhlédnuto: 24x

S11 je po opravě složená, i když zatím ještě nevrčela, takže nemůžu říct hotová. Je nový lak blatníků, nádrže, krytu řetězu... a stříbrný výfuk, řidítka a světlo. Sedlo bylo provizorně vyměněno. Shnilý spojovací materiál vyměněn. Motor dostal nový míst, kroužky, čep, ségrovky, těsnění a olej. Zakoupeny byly nové šlapky, bohužel jedna nepasuje, protože obě kliky jsou pravé... S tím ještě něco uděláme, minulý majitel si holt přichystal překvapení. Není to renovace, není to ani žádná top oprava, prostě se udělalo jen nejnutnější (a navíc v poměrně skromných podmínkách a s malým rozpočtem ).

Mimochodem - původní stojan, pružina a čep chyběly, tak jsme zakoupili repliku u Moto Ústí nad Labem. Musím konstatovat, že replikový stojan je zmetek, respektive polotovar. Má totiž jednak malé díry pro čep, navíc jsou umístěné moc vysoko a pohé zvětšené by nepomohlo. Chtělo to dost práce s pilníkem a ještě se musely změnšit postranné kolíky na stojánku, aby šel nasadit na moped. Další důvod proč nemám rád repliky.

Teď pokračuju v dílně tentokrát rozborkou Staďáka S22 a zjišťuju, že jedenáctka se mi líbí mnohem víc. S22 má několik pro mě nepochopitelných konstrukčních kroků vzad, takže při její demontáži létalo vzduchem mnoho ku*ev...

MasterX (2) napsal 20.08.2013 v 14:33

Já bych takovej optimista nebyl, je to plný kompromisů, u kterejch jsem si řekl že "se to jednou dodělá"... Teď jsem trochu rozpačitej z S22... po očištění a rozborce je paradoxně v mnohem horším stavu než byla tahle jedenáctka... plechařina hnije, sem tam se vařilo a sem tam se musí vařit teď... navíc byla na nepochopitelnejch místech napadena kurvilem domácím... takže vidina oprášený S22 v origo stavu je pryč, stejně se bude lakovat. Celkem mě to sere, když jsou teď k mání podobný kusy za nižší ceny, ale co naděláš. Tak je to vždycky.

Každopádně se těšim až S11ka zavrčí.. ale furt nemam kartičku a pojistku

Daviiido (1) napsal 20.08.2013 v 11:37

No tak startujem přece ...ale jinak jedenáctka parádní

• Lakování plechařiny

Nakonec jsem lišty předního blatníku odvrtal, asi by to fakt nedělalo dobrotu. Moc to nešlo, ale nakonec jsem ani nic nezničil (kromě těch odvrtanejch šroubů). Pak následovalo přebroušení základu do hladka (docela se osv

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.05.2013
    Uskutečněno: 19.05.2013
  • tak nějak rekonstruujeme...

Tak S11 se před pár týdny dočkala rozborky - sundali jsme kola, sedlo, blatníky, nosič, světlo, vejfuk, ... takže teď sedí na zemi opřená o čz 450 a vypadá zoufale. To se snad změní. Vyrezlý ráfky natřeny kladívkovým

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.05.2013