Jawa Stadion S11 (1960)

Vlastník MasterX
Vloženo 20.1.2013
Aktualizováno 19.8.2013

Vloženo: 19.05.2013, Uskutečněno: 19.05.2013, Zhlédnuto: 38x

Nakonec jsem lišty předního blatníku odvrtal, asi by to fakt nedělalo dobrotu. Moc to nešlo, ale nakonec jsem ani nic nezničil (kromě těch odvrtanejch šroubů). Pak následovalo přebroušení základu do hladka (docela se osvědčila brusná houbička cca o zrnitosti 200), ofoukání od prachu a pak už vrchní barva - lehce šedej industrol. Nejprce vnitřky blatníků a spodní strany dílů, potom vršky. Bohužel lakuju venku, takže i když jsem si počkal na bezvětří po dešti, stejně se sem tam nějakej prach nebo hmyzák do laku dostali. Taky se mi povedlo pár ošklivejch steků, naštěstí na místech, kde to nebude problém napravit (přebrousit a rozleštit) a kde to není na očích. Dokonalý to neni, ale stále se učim - je to poprvý co lakuju jinak než sprejíčkama. Ještě to chce dodělat nápis na nádrž - původně to byl obtisk a vydržel 53 let... nakonec tam nejspíš ale stejně přijde samolepka s výrazně kratší životností

Jinak lišty na blatník jsou natřený na stříbrno, protože origo chrom byl v háji (a potom ho kdosi přetřel bílou) a jsou připravený k montáži. Ještě k nim musím dokoupit nový šrouby - čočky už asi neseženu, tak alespoň s kuželem. Ostatní spojovací materiál na mopeda už jsem nakoupil.

Teď bude na řadě motor... takže olej, těsnění, preventivně překroužkovat a odkarbonovat a bude. GO snad nebude ani nutná. Už se těšim na první start.

Martic (13) napsal 26.05.2013 v 22:23

Vše se povedlo moc hezky

MasterX (2) napsal 22.05.2013 v 13:59

Díky, foto bude až bude lak 100% vytvrdlej a já budu moct začít skládat. Takže mě čeká shodit motor a nahodit plechařinu a kola. Teď mam ale zkoušky, takže nejdřív příští tejden.

Karel_Sch (0) napsal 21.05.2013 v 15:15

no vidíš :) potom dej fotku s namontovanýma lištičkama... jinak lak vypadá dobře

MasterX (2) napsal 19.05.2013 v 20:08

až si to prohlídneš, tak si to rozmyslíš na relak S11 kašli, co takhle sjednotit červenou na S22?

btw tvoje S11 je vlastně hladká, odrezená, bez důlků atd, žejo? To nevypadá na složitou práci.

Daviiido (1) napsal 19.05.2013 v 18:30

Hele...taky ty plechy mam v celkem živý paměti...tak až nebudeš mít do čeho píchnout, tak ti přivezu svýho mopeda na "re"lak

MasterX (2) napsal 19.05.2013 v 14:09

... počkej až to uvidíš zblízka - zas taková nádhera to není Plechy na stadionu jsou spousta zakřivenejch drobností, blbě se to lakuje Ta čz 450 bude snad větší pohoda.

Daviiido (1) napsal 19.05.2013 v 14:07

Tak tohle vůbec nevypadá špatně

• Doskládáno

S11 je po opravě složená, i když zatím ještě nevrčela, takže nemůžu říct hotová. Je nový lak blatníků, nádrže, krytu řetězu... a stříbrný výfuk, řidítka a světlo. Sedlo bylo provizorně vyměněno. Shnilý spojovací materiál

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.08.2013
    Uskutečněno: 19.08.2013
  • tak nějak rekonstruujeme...

Tak S11 se před pár týdny dočkala rozborky - sundali jsme kola, sedlo, blatníky, nosič, světlo, vejfuk, ... takže teď sedí na zemi opřená o čz 450 a vypadá zoufale. To se snad změní. Vyrezlý ráfky natřeny kladívkovým

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.05.2013