Yamaha XT 600 E (1994)

Vlastník milonovo
Vloženo 10.7.2013
Aktualizováno 3.5.2015

Vloženo: 10.08.2013, Uskutečněno: 10.08.2013, Stav tachometru: 21200 km, Zhlédnuto: 12x

Po prvních pár projížďkách do 100 km, jsem se vydal na delší tůru, tak můžu napsat pár postřehů k "cestování" Jel jsem z Prahy do Strážnice, což je podle google maps cca 300km, dal jsem si 2 podmínky, ne po dálnici, a ne přes Brno. Oboje se poveldo, Brnu jsem se vyhnul myslím cca třikrát, protože v cíli bylo na denním počítadle 430km Nejsem přece blbej, takže to dám i bez mapy, kterou jsem zapoměl. Pamatoval jsem si záchytný body, nicméně mi nedošlo, že na silnicích II a možná III tříd nebudou značený žádný hlavní tahy, ale místní cíle, který mi moc neřeknou. Párkrát jsem se zeptal a klaplo to.
Nevím jestli je problém v sedle, nebo mojí netrénovanosti, ale po 100km jsem měl pocit, že to nedám (měl jsem na zádech ještě cca 20kg baťoh) nicméně od těch 100km už se bolest nijak nestupňovala. K motorce asi nic zásadního, funguje, ovladatelnost skvělá, dala to líp než já.
Na těch historickojech gumách, asi i díky venkovní teplotě necejtím ani náznak nejistoty, takže je možná tuhle sezonu dojedu, příští bych chtěl zkusit nějakou motoškolu, protože cejtím, že mám v ovládání mezery a nemám z toho radost, takže asi koupím nový.
Potvrdilo se mi, co jsem psal zkraje, ideální cestovní rychlost je tak 110-120 tachometr. mám helmu s kšiltem a víc je pro oba utrpení, maximálku jsem nezkoušel a ani se na to nechystám, ta bude myslím někde kolem 150.
Spotřeba v průměru do 6, nejmíň asi 5,5 ale nějak jsem se o ní nesnažil.
Takže závěrem, motorka s cestováním nemá nejmenší problém, limitem je Vaše prdel.

Martin_83 (0) napsal 14.07.2015 v 20:48

Ahoj, mám XT 600 E několik dní. Ale bohužel nejsem schopen posoudit, zda jsou vibrace takto v pořádku či nikoliv (měl jsem dříve - před deseti lety Jawču 350 a pak super Teneré 750), Tentokrát jsem chtěl vsadit na takzvaný držák jednoválec s tím, že na hodně dlouhé výlety to není pohodlné, ale nečekal jsem, že to bude nepoholné po 20 km. Současný stav: Jedu 30-50 rovinka (město) pohoda, ale do kopce v 80 klepavka jak fík, na rovince 80 a dál vrní vše. Je to normál?

Více na: //www.motorkari.cz/tema/?t=177504
Copyright © Motorkari.cz

• Tak mě dnes opustila...

Podlehl jsem jarnímu šílenství a začal koukat po něčem co nepotřebuju, našel jsem... BMW F650GS Dakar... Takže jsem se XT zbavil, nevím jestli to bylo rozumný, ale je prostě ještě pár motorek, který jsem neměl. Asi bud

Typ: Prodej
    Vloženo: 03.05.2015
    Uskutečněno: 03.05.2015
  • Nové pneu atd.

Tak po delší pauze a skoro 4000km (je to málo, vím o tom) bych přidal pár postřehů. Měl jsem trochu strach z oživování po zimě, ale zbytečně, chytila na cca druhý až třetí šlápnutí, stejně jako když jsem jí startoval po

Typ: Dovolená
    Vloženo: 21.08.2014
    Uskutečněno: 21.08.2014
  • Konec sezony a příprava na další

Tak trochu opožděně bych napsal pár postřehů za letošní sezonu, najel jsem odhadem cca 2500km, takže žádnej zázrak, nicméně jsem rád, že se potvrdila většina předpokladů. Motorka je bezvadně ovladatelná a padne do ruky

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.12.2013