BMW R 850 R (1997)

Vlastník JRM-66
Vloženo 19.7.2012
Aktualizováno 26.1.2015

Vloženo: 13.12.2012, Uskutečněno: 12.12.2012, Stav tachometru: 100980 km, Zhlédnuto: 11x

Tak ako som avizoval prebehli už aj niejake modernizacie ohladom podvozku kde najhlavnejšou a aj finančne najnaročnejšou bola kompletna vymena P+Z tlmenia za tlmenie od fy Wilbers.de Motocykel už kvoli počasiu nebolo možne objektivne otestovať, vonku už bolo toho času cca +4C a mne ako raiderovy už dosť zima. Dalšou optickou zmenou budu aj ine špicove kolesa ktore sa použivali na inych modifikaciach toho modelu ako aj na modele RT z ktoreho mam zakupene kolesa. Dalej ešte v jesennych mesiacoch prebehla menšia uprava spinača bočneho stojanu aby nevypinalo motor hned po štarte ked tam vyklopim stojan, obzvlašť nevihoda ked to človek vyberie studene z garaže a hned mu to skape. Teraz v zimnych mesiacoch pride na rad ešte úprava rele na ABS pri štarte.EDIT: Nakoniec sa to robilo až v sezone 2014. Dalej aj vymena zadného podsedloveho blatniku za skoro nový ktory som kúpil celkom vyhodne z Allegra za tretinovu cenu aj z poštou, ten pôvodny bol už od kúpy mnou poškodeny v oblasti zad. smeroviek, zrejme pri vymene zadneho kolesa predchadzajucim majitelom. V merku mám samozrejme aj vymenu resp. upravu sedadla pred+zad, to predné potrebujem zvýšiť aspon o 3-5cm kvôli mojim dlhým noham, zadok len vymena za lepši molitan +lepši kvalitnejši nešmykavy poťah. Namontoval a vyskušal som Top-case nosič od Givi ktory je určeny na novšiu modelovu verziu toho motocykla, zakladne bočne nosiče som použil z novšieho modelu R 1150R ktory ma identický podsedlový ram ako ta moja mašinka. Na tieto bočne nosiče od BMW som pripevnil ten Givi nosič, ale po prvej jazde s mojou štihlou ladvinkou som musel urobiť akysi posunovaci adapter o 7,5cm smerom vzad lebo to nebolo nijak komfortne aj ked som mal opierku na kufri. Teraz cez zimu bude ešťe jedna uprava Givi nosiča a tou bude zniženie zakladne o 3,5cm a taktiež aj posunutie smerom vzad o dalšie 2,5 cm aby to mohlo plnit svoj učel, myslim si že ked to taliani testovali tak, tam sedeli určite anorektici. Tktiež sa pohravam s myšlienkou upravy resp posunutia olejovych chladičov trochu vyššie a viac do vnutra -stredu motocykla, rad si vykladam pri dlhych jazdach nohy na valce a tie chladiče mi to trochu komplikuju. No a teraz trochu k mašine ako takej, po cca 5000km sa zda že, sužiťie s baworačikom prebehlo podla očakavania, žiadne komplikacie, žiaden pad prosťe ta motorka aj po tolkych rokoch a kilometroch ma stale udivuje tak, aj preto som sa rozhodol o jej modernizacii a opti tuningu a-la bmw, nakoľko planujem si s nou uživať hodne dlho, pravdepodobne preto lebo to nieje mašina na jedno leto ako s mladou žabou.

• Part 3. Sezona 2014

Sezona 2014 nebola pre moje bawko zrovna tou najlepšou, po prvých májovych kilometroch prišla chuť urobiť spinane ABS-ko pri štarte nakoľko v roku 2013 mi pri vymene kolies začalo robiť šarapatu tak som to chcel trošku v

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.01.2015
    Uskutečněno: 26.01.2015
  • New kolieska

V lete roku 2013 pribudli na moje bawo original restaurovane dratene kolesa sice z verzie RT ale to sú v podstate tie same ako sa davali aj na tento model + samozrejmosťou bola aj montaž nových predných TRW brzdovych kot

Vloženo: 24.04.2014
    Uskutečněno: 24.04.2014