Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník djangi
Vloženo 22.7.2012
Aktualizováno 27.1.2013

Kompletní dekarbonizace+nové píst. kroužky a přechod na polosyntetiku?

Vloženo: 21.09.2012, Uskutečněno: 21.09.2012, Stav tachometru: 25715 km, Zhlédnuto: 11x

Tak původně jsem chtěl jen vyčistit výfuk (začalo z něho lítat nějak moc bordelu a nějak se mi zdálo, že to moc nechce jet).Původně jsem si myslel, že výfuk vypálím, po pár pokusech jsem zjístil, že to nebude tak jednoduché a tak jsem si vzal šroubováky a drát a začal jsem pucovat. Když jsem udělal výfukovou soustavu, tak jsem koukl na výfuk. kanál, který byl taky zarostlý jak... Takže jsem sundal hlavu, oškrábal, válec, vydrhnul píst. Když už jsem to měl rozložené, tak jsem si řekl, že kouknu na kroužky v jakém jsou stavu, při vložení do válce jsem zjistil, že nejhorší to není, ale to nejlepší už budou mít za sebou, takže jsem skočil do mototechny, vzal těsnění pod válec, kroužky a olej poprvé polosyntetiku (nějaký Valvoline, drahý jak čert - 227Kč), tak jsem zvědavý. Věřím, že mísit se bude dobře, protože se dobře lije a není tak hustý. Po příjezdu domů jsem nahodil kroužky, složil to celé a nastal první očekávaný start. Po nastartování motor nedržel volnoběh, ale dostal zdá se mi takový zdravější zvuk . Po prvních pár kilometrech motor docela fajně topil, ale pak ho přešlo i to, kroužky si očividně trochu sedly a začalo to poměrně držet i volnoběh

• Motosraz Pstruží + Akce části organizátorů

Tak včera jsme spolu opět zajeli na Pstružanský sraz. Ráno jsem Simáka ještě šplíchnul a přeleštil, byla to paráda :-), vzal jsem ségru za sebe a vyrazili pomáhat s nachystáním. Už kolem 12h začali jezdit první nadšenci

Typ: Sraz
    Vloženo: 07.10.2012
    Uskutečněno: 06.10.2012
  • Burza Rožnov p./R.

Dneska jsme se s kamarádem vypravili zase na burzu. Cesta tam byla fakt výživná neboť bylo pod mrakem, docela kosa a neskutečně fučelo, že jsem míval namále, abych Simáka udržel na cestě Asi v 1/4 cesty navíc začlo prš

Vloženo: 22.09.2012
    Uskutečněno: 22.09.2012
  • Nákup v mototechně, smůla a testování

Vzhledem k tomu, že bez krytu výfuku jsem si 3x spálil nohu, odřel na něm chrom a možná ho i potloukl, tak jsem chytl nerva a zajel hned po škole do mototechny. Prvně jsem chtěl jen ten držák toho krytu, ale potom jsem s

Typ: Oprava
    Vloženo: 17.09.2012