Simson S 51 Elektronik (1987)

Vlastník PETSINKA
Vloženo 31.12.2011
Aktualizováno 8.5.2014

Červenec - 2012 - zlobivý simson

Vloženo: 21.07.2012, Uskutečněno: 21.07.2012, Zhlédnuto: 6x

Tak už máme červenec. Nemohla jsem se dočkat až bude teplo a já konečně vyrazím někam na simsonu. V současné době ale musím říct, že jsem toho do dneška moc nenajela, páč mě simson pořád zlobí a já se bojím na něm někam vyrazit, protože už 3x mě něchal v půlce cesty a já si musela volat odvoz a nebo to tlačit domů, což je dost složité. Bydlím na kopci a když se chci dostat domů, musím do kopce ať jedu z jakéhokoliv směru.

Na začátku sezony byl simson v pořádku, ovšem jen krátce, do mé první delší vyjížďky. ... Bylo hezké počasí a já se rozhodla, že překvapím přítele a dojedu k němu na simsonu (jedna cesta cca 30 km). Jelo se mi krásně celou cestu, až když jsem se blížila k cíli začalo mírně pršet, ale dalo se to vydržet. K příteli jsem dorazila v pořádku. Druhý den jsem chtěla jet zpátky k domovu, simson byl ale proti. Vůbec se nám ho nepodařilo nastartovat. Vyměnili jsme svíčku, fajfku i s kabelem, cívku a stále nic. Nakonec si přeci jen dal říci a nastartoval. Chod motoru byl ale tak nepravidelný a zvláštní, že jsem nakonec dorazila domů autem a simson putoval do servisu. Nejsem technický typ a servis už proběhl dávno, takže vám přesně neřeknu, čím si simson v servisu prošel. Pamatuji si jen, že se měnila nějaká cívka u motoru a simerink. Po této opravě simson chvíli fungoval, ale pak začaly zase jiné problémy. Studený motor chytl bez problémů, ale když se někam dojelo, motor se chcípnul, já si došla něco zařídit, už jsem pak nedojela domů. Motor vůbec nenaskočil, dusil se a ani když jsem to pustila z kopce se motor nechytal. To se opakovalo asi 2x a já se zapřísáhla, že na toho ,,sráče" už nesednu. Z výfuku šel bílý dým a smrad a ani přítel či můj táta si s ním nevěděli rady. Simson proto putoval včera opět do servisu. Jaký bude výsledek? Na to si musíme počkat. Jedno ale vím jistě, že na toho ,,sráče" opět sednu, protože mě to neskutečně baví.

• Rozloučení se simsonem

Dne 15. 7. jsem se nadobro rozloučila se simsonem. K narozeninám jsem dostala Hondu CBR 125R. Simsone můj drahý, děkuji ti za pěkné zážitky a odpočívej ve stodole v pokoji.

Typ: Prodej
    Vloženo: 25.08.2013
    Uskutečněno: 15.07.2013
  • Srpen - 2012 - hurá už zase jezdí

Tak můj drahý simson se mi vrátil již po několikáté ze servisu a zatím musím pochválit servismana, protože simson jezdí. Dokonce drží i volnoběh, o čemž se mi předtím mohlo jen zdát. Tato oprava zahrnovala dotažení spojk

Typ: Oprava
    Vloženo: 03.08.2012