Jawa 50/20 Pionýr (1974)

Vlastník Daviiido
Vloženo 17.2.2010
Aktualizováno 25.8.2013

Vloženo: 04.08.2011, Uskutečněno: 03.08.2011, Zhlédnuto: 10x

Už dlouho jsem chtěl s fíkajzem opět někam vyrazit. Jen pořád nebylo s kým, a také dosavadní cíle se zdáli dosti náročné na jednodenní výlet. Tak jsem jednoho deštivého dopoledne zased z nudy na mapy.cz a na mapu na googlu, kde jsem podle fotek jsem vymýšlel, kam by se dalo jet. Napadlo mě pomezí Polska a Německa. V Žitavě jsem s fichtlem už byl, tak proč se nezajet podívat o něco málo výš. Je to oblast povrchových dolů, v německu již zrušených. V Polsku však jeden stále funguje a také u něj je tepelná elektrárna Turow. V té jsem byl loni se školou na exkurzi, tak jsem ji také zvolil jako první cíl. Dále bylo cílem několik zřícenin všeho možného a některé jsme ani nenašli. Pak jsme zajeli na chvíli do obce Hagenwerder v Německu omrknout jednu zrušenou elektrárnu a důlní rypadlo. Z toho je v současné době turistická atrakce. Následoval okruh polskem, kde jsme objížděli frýdlantský výběžek. Za zmínku určitě stojí zámek Czocha, zřícenina zámku Swiecie a zřícenina kostela v obci Pobiedna. Cílů bylo ještě několik, ale jaksi se nedařilo, tak jak bych si úplně přál. Již cca 10 km od domova jsem si vzpomněl, že jsem doma nechal náhradní lanka - jinak naprosto stálá výbava mého fíkajze. Jak už to tak bývá, nechtělo se mi pro ně vracet, což se mi samozřejmě vymstilo. Prasklo mi spojkové lanko u již zmíněné zříceniny Swiecie. Naštěstí prasklo v relativně dobrém místě a já byl dostatečně vybaven na to, abych to aspoň provizorně spatlal. Jednoduše jsem ho zkrátil - viz foto. Stalo se to cca 100 km od domova, takže jsme odtamtud volili nejkratší možnou cestu domu - tzn u Nového Města pod Smrkem jsme vstoupili do ČR a přes Liberec domů. Tím tedy padlo několik zbývajících cílů naší cesty. Ale co, tak zas někdy příště. Domu jsme nakolec dojeli v pořádku a bez dalších problémů. Jel se mnou bratranec na skůtru a oba jsme s sebou měli své drahé polovičky. Takže můj fíkajs absolvoval během jedniného dne 248 km, ve dvou, a ještě k tomu s přestupem Jizerských hor.

• Polská strana Krkonoš aneb Ruina tour II

Opět se mi nechtělo sedět doma na prdeli, tak jsem podniknul další plánovanou trasu. Společníkem mi byl Piiitr, jeden z těch bláznů z www.pinckemposvete.cz . Cílů bylo několik, opět zříceniny všeho možného. Hlavním cílem

Vloženo: 09.09.2013
    Uskutečněno: 08.09.2013
  • Fichtl versus Grossglockner

Nutkání vyrazit s fichtlem na tuto motorkářskou modlu jsem měl opravdu již dlouho. Popravdě jsem však sám nevěřil, že bych to opravdu někdy podnikl. Shodou okolností a událostí jsem si v afektu prostě řekl, že nebudu fur

Typ: Dovolená
    Vloženo: 21.08.2013
    Uskutečněno: 16.08.2013
  • Ruina tour

Letošní zatím jediný významnější výlet s fíkajzem jsem podnikl v tak trochu nezvyklém stylu (i když pro mě téměř typickém). Cílem byly různé zříceniny či ruiny všeho možného. Mimo jiné to byly: kaple u Sloupu v Čechách,

Vloženo: 21.07.2013
    Uskutečněno: 10.07.2013