MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník rex137
Vloženo 14.11.2009
Aktualizováno 17.6.2013

Vloženo: 01.08.2011, Uskutečněno: 23.07.2011, Stav tachometru: 39950 km, Zhlédnuto: 11x

Tak a je to tu.
S touhle dívkou poprvé. Příjde mi, že když člověk přestane mít krapet respekt, tak si ho motorka udělá.
Byl jsem týden na dovoléné (bez moto), takže jsem se těšil až se povozim. Nasedl jsem (dobře oblečen) a už jsem jel. Pravda, neseděl jsem na ní týden a docela jsem si hned dovoloval. Tu cestu jsem měl celkem najetou, ale ... Svištěl jsem to, natvrdo na brzdy ze 110 na ... a kolmá pravá. Rychlost pádu odhaduji na 40km/h. Ale přehnal jsem to s náklonem a jedíné co jsem v té chvíli registroval bylo, že jsem blízko země, pak že už jsem se na motorce neudržel a letěl jsem rovně dál, ona se stočila po stupačce. V letu jsem se omlouval Mztce :-/, ať se nezlobí. Dopad velmi zajímávý spíš zábavný Boty jen lehce odřené špičky, kožená bunda lehce spálenou kůži na levém rukávu a pár dírek navíc na riflích. Měl jsem pod nimi nákoleníky restless, takže jen spálené pravé koleno.
Vstal jsem, motorka ještě běžela, zvedl jsem jí se spojkou ale chcípla, tak jsem jí odtlačil o kus dál. Postavil na stojánek a šel posbírat zrcátko a vyfotit rýhu v asfaltu.
Nejdřív je vidět malá rýha, pak hned další a pak dlouhá. Naklonil jsem to moc, seklo se to o stupačkou a pak znova a už to jelo po stupačce (s tím už jsem měl problém na Simsonu).
Motorka měla ohnutou stupačku, rozbité zrcátko, lehonce na konci odřený a uprostřed promačkaný výfuk.
Oprava bude za pár korun (výfuk bych musel kupovat nový, tak ho nechávám), ale spíš mě to mrzí citově k ní. Jinak to beru jako dobrý zážitek a zkušenost. Prostě se musim naučit do těch pomalejších zatáček víc s rozumem.

rex137 (0) napsal 03.08.2011 v 08:52

Jj, to určitě, ale zas to také nebylo tak rychlé
Já kámošům říkám, že ty stupačky maj výhody, že když už to spadne, tak to jede po ni a po řidítku, takže se neodře nádrž. Alle já zas kvůli nim padám

Diegow (4) napsal 02.08.2011 v 13:18

to si dopad ještě nad míru dobře příště to tak nehoň

• ,,Oprava"

Přestala přesně řadit, tak jsem věděl, kde je problém, ale musel jsem sundat spojku z kliky. Vzal jsem si na pomoc tátu a ten mi to sundal stylem stahovák + kladivo... Řazení jsem opravil a byl jsem spokojen, ale po ne

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.10.2014
    Uskutečněno: 02.10.2014
  • Chcípala po 16km

Když jsem jel z Hořic z TT, tak mě asi po 20km začala vynechávat. Otevřel jsem rezervu a vynechávala dál, tak jsem zastavil a začal zkoumat kde je jaká chyba. Neházela jiskru, tak jsem zahýbal kabelama a už to šlo, tak

Typ: Oprava
    Vloženo: 30.07.2013
    Uskutečněno: 30.07.2013
  • Socialistik dragster Katusice 2013

Chtěl jsem si zazávodit a toto je pro mou motorku jeden z nejlepších závodů (abych tam nebyl hned ousider) Jel jsem kategorií 250 klasik a byli jsme v ní celkově tři. Mz 251 Etz, který tuto kategorií minulý rok vyhrál

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.05.2013