Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník pilarek
Vloženo 15.4.2011
Aktualizováno 3.10.2011

Vloženo: 28.06.2011, Uskutečněno: 28.06.2011, Stav tachometru: 37000 km, Zhlédnuto: 6x

Pokračování zkušeností s Dovilem:

Doba vlastnictví: cca 2,5 měsíce

Počet km s Dovilem: 7500

Průměrná spotřeba (měřeno přes natankované litry): 4,83 litrů/100 km (computer ukazuje o cca 0,5 l/100km méně, myslím si, že to je taktem snímání okamžité spotřeby, takt je asi 5 sekund, což je samo o sobě už dost zprůměrovaná hodnota, u BMW se ukazuje aktuální spotřeba po 0,5 sekund tady po 5, z toho si myslím, že vzniká ta chyba měření )

Styl jízdy: většinou plně naložen, nebo z 75%, dlouhé štreky každý týden 160 km do Liberce a 160 km z Liberce + krátké posunovací jízdy, okolo komína, dost z ostra, za deště, slunka, pracovně, soukromně, Pomalinku, myslím si že spektrum stylu jízdy je opravdu široké.

Dosavadní závady: - prosakuje gufero pravé přední vidle, k opravě jsem se stále ještě nedostal, snad příští týden, závada je nejspíš způsobena tím, že motorka dlouho stála,

Zkušenosti: - stále občas hledám 6-tku, ale už jen občas, hlavně když jedu kochačku, tím, že teče přední vidle, se dost podepisuje na jízdních vlastnostech, motorka začíná být nečitelná, malinko plave, až opravím bude jistě vše v naprostém pořádku, jinak je docela dobré si před jízdou nastavit zadní centrální jednotku podle zatížení, je to hodně znát pokud se na to zapomene, malinko někdy schází koníky, ale většinou stačí podřadit nebo si uvědomit, že se jedná do vysoce výkonnou motorku co do počtu kilometrů, ne do rychlosti nebo zrychlení, tento nedostatek vyváží zavazadlový prostor a hlavně ochrana před deštěm, plus jsem se za 7500 km nemusel věnovat nějakýmu přiblblýmu řetězu apod. a neudělám to určitě dalších 20000 km (kdo měl aspon chvíli kardan, ví že je to oproti řetězu supr změna). Na to že Honda topí na nohy jsem si už zvykl, není se potřeba od pasu dolů moc strojit, velkou výhodou je plexi za které se celý schovám ačkoliv je malé, ale účelné, tzn. Ani od pasu nahoru se moc nestrojím, rukavice často taky nenosim, ikdyž to zrovna není moc bezpečné, ale na ruce též nefouká, kapotáž odkoňuje vzduch do stran, navíc stejně kompletní výbavu mám uloženou v bočních kufrech, takže pokud přijde nenadálá změna počasí jen vytáhnu a jsem komplet v motorkářském kostymku , výhoda integrovaných kufrů, vozím je pořád sebou, sundávací bych nechával doma, byly by sice větší co do objemu, ale dost vyčuhují, a každý kdo zrovna nejede na dovolenou je jiste nechá doma,což já sice nemužu, ale motorka je vepředu širší než v zadu takže kufry nepřekáží, a mužu v nich stále vozit oblečení pro případ že by mě někde překvapilo počasí

Shrnutí:
- jízdní vlastnosti jsou supr
- motor – 2 vál do V – nejlepší a nejzábavnější motor si myslím, hlavně okolo 4000 – 5000 ot/min. má supr zvuk jak můj zetor , táhne pěkně odspodu, na 100km/h točí 3900 ot/min. na 5tku
- vstřikování - karbec bych už nikdy nechtěl, představa, že bych měl každých cca 6000 km řešit seřízení (pokud bych byl poctivý), bych se v tom musel vrtat každý druhý měsíc, a to mě ani nehne, navíc oproti staršímu modelu mám o 0,5 litru menší spotřebu, přitom výkon je větší a motorka je daleko akčnější
- CBS – docela dobrá vychytávka, ale musí se s ní počítat, zašlápnout zadní a udělat efektní smyk opravdu nejde
- Tašky do bočních kufrů – výborná věc, s nima se do kufrů vejde o 100% víc věcí, navíc nabalíte doma, přejdete k motorce jen zaklapnete kufry a jede se, bez tašek ani ránu
- Nedávejte do prázdného topcasu lahváče! Rozflákaj se ! a pak to budete jako já pít ze dna kufru ! :)

• koniec

prodej jednomu kolegovi nedaleko.

Typ: Prodej
    Vloženo: 10.03.2013
    Uskutečněno: 10.03.2013
  • 50 000 km

Alda asi před 7 dny překročil hranici 50000 km a začínají se objevovat menší nedostatky. Malinko nám stoupá spotřeba a klesá výkon. I zvuk je asi 10 víc traktorovej než když byl nový. Chtělo by to vyměnit svíčky a filtr

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.10.2011
    Uskutečněno: 29.10.2011
  • příprava na zimu

dnes, obrovská akce, připravil jsem ,,Aldu" na zimu, zvednul jsem plexi a umyl ho aby přes něj aspon něco bylo vidět, čas přenastavení, 5 minut a 3 minuty jsem hledal hadr! konec úprav jinak letos ( od dubna ) najeto 21

Vloženo: 20.10.2011
    Uskutečněno: 20.10.2011