Kawasaki ER 5 (2004)

Nalezeno 1 záznamů

Milan-11
Milan-11 napsal 04.06.08 v 08:44

NAZDAR LIDIČKY !

Zdravím tímto všechny příznivce jedné stopy. Jelikož, nám skončil jeden pěkný víkend a ten další nám pomalu ale jistě začne klepat na dveře, dovolil jsem si naplánovat malou vyjížďku, spojenou s poznáváním trochu jiného kraje než je ten náš. Pro někoho nebude co poznávat a pro jiné to snad bude výlet někam, kde ještě nebyl a třeba se díky tomuto zase rád vrátí na stejné místa.
Píši Vám, myslím si dosti v přectihu, aby jste si vše mohli řádně promyslet a třeba protentokrát vyškemrat v zaměstnání volnou sobotu, popřípadě pozvat i další příznivce báječných jednostopých strojů. Někdo z Vás určitě už teď váhá, či dumá nad tím, proč ?, nevím ?, nebo dokonce přemýšlí nad jinou variantou apod. Prosím Vás, pokuste se zamyslet nad jinými věcmi, třeba že to je fajn nápad. Samozřejmě že se najdou ti, co mají u dlouho předem něco naplánovaného a prostě jim to nevyjde, tak třeba jindy. Na oplátku mě zase vy, prosím dejte vědět kratičkou odpovědí v dostatečném předstihu, např. ve ČVRTEK ..ANO-NE ( to opravdu stačí ), na číslo 775 993 909 a hlavně se podepište..jo prosím, ve 23:00 už nepište .Po přečtení tohoto všeho se dostanete k samotnému programu a celé trase včetně přibližných časů, z čehož ten nejdůležitější bude čas ´´Č´´..odjezdu.

TAKŽE……

DEN : SOBOTA 7.6.2008
MÍSTO : DUBŇANY-benzínka, nebo u nás doma v 08:00…JAROHNĚVICE, což budu rád, alespoň se můj taťulda pokochá krásnýma motorkama lol
ČAS : 08:00-08:30

TRASA:

Dubňany, Staré Město, Napajedla-přestávka na benzínce. Otrokovice, Tlumačov- budete-li chtít, prodejna PSÍ. Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Hranice, (lázně Teplice nad Bečvou)- hrad HELFŠTÝN. Potom…se snad trefíme do krásného lomu v Olšovci , takže plavky s sebou.

Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km.Jeho umístění na kopci v zalesněné krajině připomíná středověké sídlo ukryté před civilizací. Je však snadno dostupný silnicí k parkovišti 100 m od vstupní brány. Ve své nynější podobě má hrad charakter rozsáhlé pevnostní architektury se šesti branami, řadou věží a budov a se systémem valů z 18. století. Jednotlivé architektonické útvary vznikaly od počátku 14. století.

Lom Olšovec GPS: 49° 35‘ 58‘‘ N; 17° 42‘ 41‘‘ E

Zatopený starý břidlicový lom s krásnou a čistou vodou. V létě bývá běžně viditelnost cca 5m. Lom je dostupný veřejnosti i ke koupání, ale v některé velmi teplé dny bývá velká návštevnost a tak kdo chce mít při koupání klid, tak by měl přijet později odpoledne. Hloubka je přibližně 12 metrů a tak se nemusíte bát, že při skocích ze skály narazíte.S pozdravem..BEN..R 1200 GS