Suzuki AN 650 Burgman (2013)

Vlastník OndraF
Vloženo 3.5.2020
Aktualizováno 13.10.2022

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 6 záznamů

OndraF
OndraF napsal 16.10.22 v 22:22

Ahoj, 650ka má variátor (není to klasická převodovka), na rozdíl od drtivé většiny skútrů je ale řízený servomotorem a funguje velmi dobře. Jako bonus má i "power" režim (vytáčí motor do větších otáček, což se může hodit třeba na předjíždění) a hlavně má možnost přepnutí na ruční ovládání, což je pro běžný provoz asi zbytečné, ale naprosto neocenitelné u dlouhých sjezdů v horách, kór s plným nákladem, protože to umožňuje brzdit motorem, což jinak variátor z principu své funkce neumí (jinak se dají celkem snadno uvařit brzdy) a současně umožňuje plachtit z kopce i na "falešný neutrál" - co nejvyšší "vnucený" stupeň variátoru, kdy motor naopak skoro nebrzdí.
Srovnání 400 a 650 je jasně ve prospěch 650 - naprosto zásadní věc je to, že 650 nemá konstrukci skútru s motorem jako součástí kyvky a tudíž neodpružených hmot, ale normálně v rámu a na zadek je převod (pravda, trochu kuriózě řešený soustavou koleček, ale funguje jim to...). Tudíž jizdní vlastnosti jsou úplně, ale úplně někde jinde. No a to řešení variátoru viz výše je sice dražší, ale taky podstatně lepší. Zbytek jsou jen příjemné bonusy - elekrický posun skla, vyhřívané hefy a sedlo a tak. Jedná slabší stránka - 650 má proti 400 trochu menší díru pod sedlem (ale fakt jen trochu). No a samozřejmě holt ta cena...

ottoson.k
ottoson.k napsal 16.10.22 v 22:02 9b.

Ahoj zajímal by mne tvůj názor na převodovku, vím že od roku 2013 je inovovaná, absolutně nevím v čem akorát má 7 stupňů ?? asi ?? Díky za info . Jinak super stroj uvažuju o změně mám B 400

OndraF
OndraF napsal 21.05.22 v 17:13

Já je mám jen zavěšené na nosných popruzich prostrcenych pod sedlem, ale úplně to vyhovuje.

Maty_St
Maty_St napsal 23.02.22 v 22:05 10b.

Jakým způsobem jsou přichycené boční brašny na Suzuki Burgman 650 exe?

CruiseT
CruiseT napsal 16.01.22 v 08:42

Pěkná mašina...!

CruiseT
CruiseT napsal 16.01.22 v 08:42 10b.

Pěkná mašina...!