Suzuki AN 650 Burgman (2004)

Vlastník DanRen
Vloženo 27.9.2013
Aktualizováno 27.2.2017

Velký, mohutný, s parádním designem i po tolika letech. Pohodlný maxiskutr, s velkým zavazadlovým prostorem na každodenní pojížďky do práce,po městě a na víkendové výlety. ( když je čas )

Motorka koupena od RV-Moto

Suzuki AN 400 Burgman: Zvolil jsem si větší výkon rovnou !

První dojmy - Než jsem Burga kupoval,tak jsem rok jezdil na Malaguti Madison 125. Chtěl jsem ale větší výkon, protože ve dvou byla 125 mimo městský provoz přeci jen málo. Takže moje první dojmy byly prostě parádní ! Už jen svým vzhledem budí obdiv a respekt. Je ho kus ! Ze předu vypadá jako velká cestovní motorka. Po usednutí do sedla a prvních kilometrech na cestě od prodejce k domovu, jsem rychle pochopil proč majitelé tohoto maxíka pějí samou chválu. Po prvních dnech seznamování jsem věděl, že to byla dobrá volba. Motor o síle 55 koníků stačí lehce pobídnout a letí i přes svou značnou váhu ( jen moto má 250kg ) s naprostou lehkostí. Výkon a akcelerace je dostačující na bezpečné předjetí. Přesně tak jak jsem si to představoval. Na klidný a bezpečný cestování. Posez je pohodlnej - stačí se jen uvelebit. Vzadu prý taky OK, jak tvrdí má drahá. Jen manipulace na místě je horší. Velká váha a chybějící volnoběh někdy při manipulaci na malém prostoru vadí. Ale s tím jsem do toho šel.

Motorku bych doporučil pro - SB 650 je vhodný pro každého, kdo si chce užívat pohodové a pohodlné jízdy. Jen pozor na jeho váhu.

Před tím než jsem zvolil SB 650, tak jsem kupoval mého prvního skůtra ( Malaguti Madison 125 ) na dojíždění do práce. Bylo mi 40 a myslel jsem si, že mám na pár let vystaráno. Jenže prd velebnosti ! Začal jsem tomu přicházet rychle na chuť a už to nebylo jenom o cestě do práce. Začali jsme jezdit na výlety i s manželkou. A bylo jasno! Chce to většího koně! Tak jsem začal pokukovat po Suzuki Burgman 400.
Nakonec jsem vsadil na tolik omýlané : výkon ničím nenahradíš. Volba padla po několika hodinách na netu a hltání informací na Suzuki Burgman 650 EXE r.v. 04. Bohužel s ohledem na finance jsem musel volit starší ročník. Věděl jsem co mě tedy čeká a nemine, protože na internetových fórech o tomto stroji je spousta užitečných rad a postřehů od šikovných majitelů, kteří jsou ochotní poradit. Jsou na netu i spousty videí jak na to.Takže jsem se toho nebál. Běžnou údržbu člověk doma v garáži zvládne a když si s něčím neví rady, tak se má koho zeptat.
Od loňského léta kdy jsem Buráka kupoval mám zatím najeto kolem 6000km. Dovolím si tedy pár postřehů:
Jízda na Burákovi je pro mě na pohodu, relax, prostě klídek a požitek.
Díky kapotáži a turistickýmu plexi se dá bez problémů trajdat do poslední chvíle než napadá sníh a zase odzimovat hned jak ten bílej sajrajt sleze. Zimní rukavice jsem použil jen párkrát. Mám turistické plexi GIVI, takže ruce jsou dobře krytý a vůbec celej jsem pěkně zašitej v závětří. Bohužel turbolence odnáší baťůžek a trochu můj krk. Posez je pohodlný, nohy si můžu uložit dle libosti. Zadní sedlo je možná až moc široký. Doplnil jsem kufr Kappa 53L s opěrkou, aby i baťůžek měl pohodlí.
I přes svojí váhu je Burák pěknej čipera. Motor,vodou chlazený dvouválec klidný bez vibrací pěkně jde za plynem a pro mě má dostatečnou výkonovou rezervu.
Na pohodový ježdění úplně ideální a velmi dobře ovladatelný stroj.
Brzdy jsou dotačující a ABS je fajn. Už jsem měl tu čest s nepozorným řidičem.
Nevýhodou jsou přeci jen malá kola. Ve předu 15" v zadu 14". Bohužel je to tak konstrukčně řešeno. Na našich záplatovaných silnicích je to pak docela nášup.
Jelikož nejsem žádnej střelec tak nemůžu posoudit kam až se dá naklopit v zatáčkách, ale postupně se odvažuju víc a víc. Je to věc cviku.
Co se týká pohodlí spolujezdce, tak manželka tvrdí že dobrý. Bohužel její bolavá záda nás přeci jen trochu limitují. Na nějaký cestování k moři to není, ale tady po naší vlasti se to dá. Má přesto můj upřímný obdiv. Já bych tam vzadu sedět nechtěl!
Úložný prostor je obrovská deviza tohoto stroje. Pod sedlo se toho vejde spousta a dozadu jsem přidal kufr 53l. Na palubce je ještě spousta místa na drobnosti ve třech dalších příhrádkách. O bočních kufrech zatím ani neuvažuju.
Spotřebu mám vysledovanou někde kolem 5,5 - 5,8 L jezdím převážně po Plzni a často ve dvou. Na výletech mimo město jsem se dostal na 5 L. Novější Burgmany jezdí i pod 5 L. Ale spotřebu nijak nehrotím, pořád je to levnější než autem a hlavně to mám jako zábavu !
Servis se snažím dělat doma sám. Zaprvé mě to baví a zajímá a za druhé vychází to přeci jen levnějc. A když si to člověk udělá sám má s toho dobrej pocit.
Poruchy jsem zatím neměl a klepu na dřevo, aby to tak vydrželo i nadále. Jen jsem řešil takzvaný Diesel efekt. Je to bolest starších Buráků, kdy motor má, nebo začíná mít zvuk jako multikára. Mě se to začínalo taky projevovat tak jsem to řešil namontováním speciálního adaptéru. Taky jsem preventivně měnil aretační šroub v CVT převodovce, který bývá při nájezdu nad 30-tis km načatý, abych předešel jeho střižení a následný katastrofě. Na Skůtrforu nebo Skutrmoto.cz je to sekci SB 650 vše dobře popsaný. Jsou to věci se kterýma jsem počítal, že se budou muset řešit. Zjišťoval jsem si dopředu klady a zápory a věděl jsem co mě asi čeká.
Za mě tedy pokud někdo uvažuje o koupi Burgmana 650 můžu určitě doporučit.
Je to univerzální stroj se spoustou úložného prostoru. Na každodení dojíždění za prací, ale i pro cestování po slušných silnicích, kde se cítí nejlíp.

Únor 2017: Burgmana jsem se rozhodl prodat. Vzhledem k tomu,že jsem před dvěma roky přesedlal na chopper a s Burgmanem už jezdím jen mininálně,tak ať dělá radost zase někomu dalšímu.

jilkovimz
jilkovimz napsal 19.02.16 v 17:17

To slovo náboženství rozpoznat t9 melo to být nebo na tel.

jilkovimz
jilkovimz napsal 19.02.16 v 17:16

Zdravím jsem z tachova a mam v úmyslu si koupit buraka 650 .Mel bych pár otázek i o tom diesel efektů. Můžete mi napsat na jilkovimz@seznam.cz náboženství 602102657

mokomido
mokomido napsal 11.12.15 v 22:41 10b.

Fešák

tomcruise77
tomcruise77 napsal 18.04.15 v 13:50 10b.

machobb
machobb napsal 11.01.15 v 21:25