Yamaha XT 125X (2011)

Vlastník Zemanek499
Vloženo 27.7.2014
Aktualizováno 10.2.2016

Po dodělání řidičáků A1, jsem neměl zrovna nějaké velké požadavky co chci od motorky.

První dojmy - První jízda byla pro mě šok, zvyklý z autoškoly na né moc dobře ovladatelnou motorku a s instruktorem za zádech, bylo to něco úplně jiné motorka se nádherně vodila, a dost dobře se řídila. Posed mi vyhovuje, jen ho po delší době měním, sedám si trochu víc dozadu, protože sedlo je tvrdé a není na delší cesty. Spotřeba mě taky dost překvapila, ty 3 litry si vezme ale pořád je to o dost lepší.

Doplňky na motorce - Boční brašny Louis

Jelikož jsem vysoký nesložím se na babysport ( supersport) a 2T jsem taky nechtěl kvůli údržbě, takže jsem vybíral mezi motárdem a endurem 4T. Táhne mě to přeci víc na tu silnici tak začala ohlížečka po nějakém motárdovy. Jako první motorka na kterou jsem se byl podívat byla Yuki sm125, byla by hezká, ale v tom stavu jsem raději odešel hned. Pak jsem zahlídl XT125X a věděl jsem že tu musím mít. Jen žádná barva se mi nelíbila, dokud jsem tady na inzerci neviděl v bílé barvě a hnedka jsem věděl, že je moje .
Poté co jsme jí přivezly, hnedka se koupily nové gumy Continental SM a jen co přišly nebyl jsem spokojený, byly hodně do špičky, kterou mám už sjetou, ale to mi zase tolik nevadilo, vadilo mi, že je pohnutý vzorek a kvalita taky trochu jinde. čekal jsem, že budou z Německa, ale místo toho byly z Vietnamu. Motorku jsme zvedly pomocí popruhů za řidítka a podsedlovku. Dál přišel na řadu olej a po delší době nová svíčka, která dělala dost problémů, ale i teď to není ono motorce padají otáčky a má chvíle kdy netáhne. Majitel přede mnou vyřezal výfuk zevnitř a tím vznikly všechny problémy. Sice zvuk je dobrý, ale ve vyšších otáčkách už je otravný.
Po pár jízdách jsem nebyl spokojený s úložným prostorem, pod sedlem je jen malý prostor pro lékárničku. Hnedka jsem začal hledat nějaké řešení pro větší prostor, kufr jsem nechtěl, vůbec se mi to nelíbí. Pak jsem objevil v katalogu boční brašny a bylo to. První problém byl, že levá brašna padala pod kolo, to jsem vyřešil kouskem pásoviny, která se dá i rychle sundat a nevypadá to tak blbě.
Nemusím si říkat, že jsem si vybral špatně, sice každá má nějaké ty mouchy a nemůžu čekat že to poletí 150km/h. Stejně za dva roky jde do světa, ale na začátek je to bombová motorka, na které se dá dobře naučit ovládat motorku.

Saxn
Saxn napsal 27.07.14 v 16:39 10b.