Aprilia RS 125 (2002)

Vlastník mariankabrt
Vloženo 21.10.2013
Aktualizováno 9.7.2021

Motorka se mně na první pohled velice zamlouvala a líbila. Sportovní brzdy na 125 široké pneu., zvuk motoru sice jako sekačka, ale ve vysokých otáčkách, jako kdyby měla ze zatáčky vyjet formule, velká rychlost. Kdo by v 16 letech odolal :) .

První dojmy - Protože se v té době jednalo o moji první 125, tak jsem moc zkušeností neměl. Ze začátku jsem nebyl zvyklý na takový velký nárust výkonu, ale po krátké době jsem byl s motorkou za jedno.

Motorku bych doporučil pro - Určitě bych doporučoval mladým zapáleným jezdcům skupiny A1, ale určitě s opatrností pro méně zkušené ;).

Motorka sloužila dobře, ale určitě se nejedná o motorku, na kterou sednete a jenom jezdíte, zvláště pokud máte starší typ, který je už ojetý v max. výkonech pravidelně. To má potom za následek např.: zadření válce, centrální tlumič přestane tlumit a začne vrzat či téct, šnek náhonu atd. Hodně záleží na tom, co má motorka za sebou a jakým charakterem je majitel obdarován. Po nějakých ujetých km. jsem si začal všímat, že se na určitých nejvíce namáhajících místech krýcích plastů začali postupně dělat praskliny jako např.: u zrcátek a šroubových spojů. Je možné, že motorka byla jenom špatně nastříkaná a nalakovaná, protože při koupi již neměla originální barvy, ale za čas jsem si toho všimnul i na jiných motorkách (Aprila RS 125), kde byly stejné náznaky praskání laku a barvy na stejných bodech. Dále není moc dobrý přístup k novým dílům, které se musejí předem objednat a ještě nemáte jistotu, jestli vůbec dojdou. Pokud máte pečovatelského ducha a jste aspoň trošku typ domácího kutila, tak můžu jenom doporučit. Ale jinak je to motorka, do které prostě musíte jednou za čas trochu více investovat, nežli do běžnějších 4t. .

Jedná se o motorku, která uchvátí vzrušující jízdou a někoho pohledem na velké kotouče a celkově na dospělost vzhledu. Já sám jsem si vždycky říkal, že je to taková (bez urážky) ženská, kterou musíte furt obskakovat, ale když dojde na prémie, tak to za to stojí ;) .

Brozzik97
Brozzik97 napsal 04.11.13 v 10:43 8b.

máš to pěkný ;)