Jawa Stadion S11 (1959)

Vlastník starysedivypes
Vloženo 12.8.2013
Aktualizováno 12.8.2013

Vše je v původním stavu pouze šité kožené sedlo je nové, motor po GO, ale s papírovým těsněním, korkovou spojkou, půvdním zapalováním tak jak seto dělalo tenkrát.

První dojmy - Je to skvělý stroj. Jednoduchý, lehký, skoro nic nežere a dojede snad kamkoli.

Kozí dech je klasika prostě trubkáč.
Koupi jsem ho na Aukru na jaře 2012. Přes léto stál v garáži, až na zimu přišel čes na renovaci. Vše jsem rozebral, rám je lakovaný jen asi z 20% jinak původní lak. Nádrž a blatníky lak původní. Bubny a duralové ráfky očištěné a vypletené novými nerezovými dráty. Na řidítkách vrácen pomaloplyn a soudkové rukojeti. Světla původní vyčistěná.
Sedlo je nové šité z černé kůže bílou nití. Motor, nová ojnice, výbrus, spojkové lamely korkové bez úprav, ložiska SKF, gufera SKF, těsnění papírové + hermetik. Karburátor vajíčko, tryska 45. Zapalováni původní civka + magneto.

Po renovaci jezdí kozí dech jak šíp. Po ujetí asi 300 km jsem zkusil kopec Passo Stelvio v Itálii, 23 km a 1500m převýšení a vyšlo to na pasu získal obdiv mnoha majitelů silných strojů dost nechápali jak jsem se tam dostal.

Tento víkend jsem jel na Moravu a zpět asi 430 km.

Takže umí nakopec i na dálku, i když to do něj málokdo řekne. A spotřeba fantastická, plná nádrž u pumpy za 80,- korun, jako kdysi s embéčkem.

Budu muset vymyslet nějakou delší cestu. Máte-li někdo podobný stroj a nápad, tak pište, Něco projedeme s heslem " všude dobře tak co doma

AJS2
AJS2 napsal 29.06.15 v 21:07 10b.

Ahoj, držím tobě i Stadionkovi všechny palce. Je to úžasný,tohle je můj sen' no zatím těžko splnitelny, ale snad v letech příštích to vyjde. Mas ode mne ply počet vodou už i za ten Hermetik,sam jsem si ho ted koupil pet kilo. Já ten smrad prostě miluju a na veterány to prostě patří. Rad bych se zeptal na par věci okolo cestovani na Stadionu,je to možné pres mail? Měj se Jirka.

koudelka_v
koudelka_v napsal 26.02.14 v 20:17

Super!!! Máš můj obdiv!!!

Hajčus.
Hajčus. napsal 19.08.13 v 21:28

Opravdu masakr.., Je třeba smeknout (už proto, že jsme stejně mladí) a přihodit 10b

pavelntv
pavelntv napsal 19.08.13 v 18:49 10b.

Pěknej, To byla testovací jízda po GO ? Fandím

lubinou