Yamaha XT 660 R (2011)

Vlastník Sagitárius
Vloženo 17.11.2012
Aktualizováno 12.5.2016

První motorka, na které jsem kdy seděla.
Není moje, je přítele, ale smím si ji (zatím) půjčovat :)

První dojmy - Ze začátku mi přišla hodně těžká, alespoň na holku.. Byl pro mě nezvyk vcelku silný motor, autoškolu jsem absolvovala na výrazně slabší Jawě a přechody na XT a zase zpátky byly vždy obrovský šok a pár taky chcípnutí motoru...

Motorku bych doporučil pro - Řekla bych že pro každého, kdo si chce občas zablbnout v lehkém terénu, ale zároveň chce i stroj, který ho bez potíží ve dvou doveze např. na dovolenou na Slovensko.

Doplňky na motorce - handguardy, padací rámy, chránič motoru

Dá se s ní vyrazit do lesa, na polňačky, prostě do lehčího terénu, to zvládně úplně v pohodě. Na druhou stranu nechci pomejšlet, kdyby mi někde zapadla :D Pro chlapa by to ale neměl být problém, přeci jen se svými 180 kily nepatří do "těžké váhy". Je vcelku snadno obratná, a to i pro mě, začátečníka.

Spotřebu máme kolem 5 litrů, níž jsme se zatím nedostali.

Spolujezdec trochu trpí, po pár hodinách mi dost tuhnou nohy. Posez u řidiče je mnohem příjemnější.

Na výlety po okolí (cca do 120 kilometrů) úplně ideální, a to jak na silnici, tak po odbočení někam za dobrodružstvím. Delší úseky zatím nemám vyzkoušené, tak uvidíme ;) I vymotávání se z městského provozu jí nedělá problém, nenazvala bych ji ale příliš motorkou do města.

istonbike
istonbike napsal 15.03.13 v 14:24 10b.

Krásný,spolehlivý a dobře ovladatelný jednobuch, s třemi ladičkami ve znaku škoda že na fotkách není i s jezdkyní i tak si obě 10b zaslouží s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách časem i na vlastní

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 13.12.12 v 19:29 10b.

Pěkná ,at ti slouží a přeju mnoho kilometru bez pádů

dzah
dzah napsal 17.11.12 v 23:33 10b.

Krásnej stroj, v 17 můj sen (momentálně KTM 950superenduro) a v terénu se neztratí, po malých úpravách se dá projet opravdu hodně.