Blata 125 Motard (2012)

Vlastník Khokos
Vloženo 5.4.2012
Aktualizováno 5.12.2014

Jedna z nejlepších 125, co se poměru kvalita/cena týče. Prostě česká motorka jak má být!

Yamaha WR 125X: Vysoká cena - v době, kdy jsem Bláťu kupoval, to byla téměř novinka na trhu
KTM Duke 125: Vysoká cena - v době, kdy jsem Bláťu kupoval, to byla téměř novinka na trhu

První dojmy - První dojmy byly rozpačité, přece jenom jsem sezonu předtím odjel na mopedu, což je trochu jiný kafe jak toto :-D ale po pár km jsme se suprově sžili :-) akorát jsem si musel zvykat na trochu driftující mitasky a konečně pořádné brzdy :-D

Výborná motorka pro začínajícího motorkáře, který chce za poměrně málo peněz hodně muziky.10kW bohatě stačí, 6 stupňová převodovka jde krásně, zvuk nádhernej, LEDky kam se člověk podívá a ty brzdy..

MOTOR:
Max. výkon 9,9kW má tato malorážka z Blanska při 9,600 ot./min. Výkonové spektrum bych rozdělil na pár bodů:
1600 - 5000 ot./min = pro takové "drckání" v zácpě
5000 - 6500 ot./min = plynulá jízda po městě
6500 - 10000 ot./min = pořádný zátah, člověk ani neví kde těch 90km/h sebral tak rychle
Nad 10000 ot./min nemá cenu chodit, je to zbytečné trápení pro motorku a výkon už poklesává, takže nejlepší co nejdřív přeřadit.

S maximální rychlostí když jede jen jeden to vidím tak na těch 120km/h. Akorát to už musí být fakt z kopce a plný zalehnutí. A s baťužkem může být maximálka tak těch 105-110 km/h.

Převodovka je 6-ti stupňová. Pro mě jsou rozhodně nejpoužívanější převody 4. a 6.
4. převod je poměrně dlouhý, dá se užít pro plynulou jízdu po městě (při dodržování 50km/h točí 5800 - 6000 ot./min) a končí tak při 75 - 80 km/h.
6. převod je prostě cestovka
Neutrál se za jízdy hledá krásně díky delšímu kroku mezi 1 a 2. Akorát když se nestihne najít za jízdy, tak se hledá hodně těžko při stání. Ale to je celkem normální věc.

Příště napíšu zase něco dalšího

Marty58
Marty58 napsal 31.03.13 v 01:11 10b.

přeji samou radost z jízdy a spoustu šťastných kilometrů

VanDam
VanDam napsal 03.06.12 v 15:21

Paráda 10b

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 01.06.12 v 00:26

Krásná 10b.

Behysek
Behysek napsal 19.04.12 v 20:32

Pravda, mám radši jinačí typy, ale tohle je velmi designově zajímavá motorka, a je radost něco takového potkávat na silnici, takže 10 b. a ať ti to jezdí, a stav sa někdy ať se pokochám :D

Martic
Martic napsal 08.04.12 v 22:57

Přeju bezva sezónu, mraky km bez nehod a hlavně spokojenost v sedle . Ať ti ta motorka dělá taky takovou radost, jako mně .