Kawasaki ER 5 (2001)

Vlastník prdak27
Vloženo 28.3.2012
Aktualizováno 19.2.2015

Kawasaki ER-5 Twister, vodou chlazený, řadový dvouválec, 37 KW, neseškrčená verze. Pohodový naháč pro nenáročné jezdce.

První dojmy - velká motorka, dostačující výkon, slabší zadní brzda - ale dá se zvyknout, ideální moto pro kochačky ale i svižnější svezení. Můžu doporučit všem. Motorka mi hned padla do ruky. Po lehkém oťukání se dá svižně povozit, na 6ky a vyšší kubatury vzhledem k výkonu nemá šanci, ale na pohodové svezení naprosto dostačující

Motorku bych doporučil pro - začátečníkům, těm kteří přechází např. z velkého skůtru, nebo kliďasům, kteří nemusí lítat každou rovinku 250 km/h

Motorku jsem pořídil 17.2.2012 v Hořicích. Byla to taková hurá akce. Během víkendu 11. - 12.2. se mi podařilo z bankomatu namísto 2000 Kč vybrat 20000 Kč. Když jsem je měl u sebe, říkal jsem si, že aspoň rovnou zaplatím letní dovolenou. Bohužel hned v pondělí ráno jsem se jen tak z nudy podíval na motorkáře do bazaru. Hned na mne vyskočila, zlatá barva, rozumná cena a prodejce byl navíc jen 20 km ode mne. Zavolal jsem přítelkyni, jak velký problém by bylo, namísto dovolené koupit motorku. Žena překvapivě neprotestovala, byla dohodnuta prohlídka na 14.2. V úterý jsem se na motorce projel a bylo rozhodnuto. V pátek už jsem jen vyřídil smlouvu, zaplatil mašinu a naložil na vlek. Zatím spolu máme najeto jen 200 km, ale už teď se mi moc zamlouvá. Oproti skůtru ( Suzuki Burgman 400) je to velká změna. Zatím témeř žádné zkušenosti, ale příjemná změna.

Tak už spolu máme najeto přes 1500 km. Zatím se stále ještě oťukáváme, ale jsem maximálně spokojen. Provedena "velká" údržba. Výměna řetězovky, rozvoďáku, seřízeny karbce, opraven náhon k tachometru. Nyní nás čeká výměna výfuku za laďák, asi IXIL, nová širší řidítka, folie na změnu barvy a po sezóně nové bačkory.

9.5.2013
Tak máme spolu za sebou sezónu 2012, na sezonu 2013 je motorka opět připravena, seřízena, vyměněna plynová lanka, laďák IXIL, širší řidítka, vyhřívané hefty Oxford, zelené pásky na kolech + kompletní celolak zelená perleť.

15.2.2015
Tak motorka šla do světa k novému majiteli. Dle jeho slov poslouží jen jako dárce orgánů, zejména kapotáž. Snad bude sloužit tak věrně jako mně.

GARFFY
GARFFY napsal 17.04.12 v 11:03

parádní mašina

prdak27
prdak27 napsal 30.03.12 v 08:40

Všem, kteří zanechali komentář, ještš jednou velké díky

BadRX
BadRX napsal 29.03.12 v 10:06

Tak zlatou Er5 jsem jeste nevidel... Super! At slouzi

istonbike
istonbike napsal 28.03.12 v 16:38

Tak je to správné...co nějáká dovolená,tenhle nádherně zlatý 2válcový půlitr ti jí bohatě vynahradí jinak moje žena po projíždce na čínské dvácce skůtru prohlásila jednou si motorku koupíme...a do týdne jsem měl mojí první Kawu ER5 máš to za 10b s přáním super kilometrů v sedle

Dolin
Dolin napsal 28.03.12 v 13:00

Hezká mašina. Kdysi sem po takové taky pokukoval!