Jawa 350/638 (1987)

Vlastník Richa
Vloženo 26.7.2010
Aktualizováno 26.7.2010

Jawa 350/638 tak to byla moje prvni koupena motorka.V 18 ti letech v roce 1995 jsem prodal zavodni kolo dosetril penize a koupil jawu.Uz netusim za kolik to bylo presne ale myslim ze asi 15000 kc.A zacal jezdit.

Kdyz se priznam tak na Jawu mam nejvetsi a nejsilnejsi vzpominky a zazitky.Po CZ 175 to byl mega skok do predu.Ihned po zakoupeni to bylo myslim na podzim tak jsem zacal s prestavbou.Komplet odstrojit nechat z cerny prelakovat na cervenou.Na predek sem dal blatnik z 640 ty osadil 120 tkou gumou mettzler a v zadu tusim ze 150 ku dunlopku.Sundal kryt retezu a z plechu udelal jinej.Zadni ram na sedlo jsem zvednul sedlo nechal precalounit na takzvane burtiky a vyfuky zvedl a zakratil o jednu vzperu.Na uplny konec jsem polepil Jawu rychlejma pruhama.Jo jeste vim ze jsem zvedal budiky ale ty jsem jenom prihnu.Co se tyce motoru tak tam nic moc tam jsem jenom lestil kanalky a daval jiny svicky.Jinak jizda na Jawe byla uzasna do dnes si pamatuju jak ty dva valce makaly.Rychlost 130 km ale to uz sem se bal strasne se to traslo.Ale stejne na 350 ku nedam dopustit rad bych si ji jen tak z nostalgie znova poridil.

findejs1310
findejs1310 napsal 22.03.17 v 21:51

Skoro jak ta moje

Richa
Richa napsal 27.07.10 v 13:52

dik

Portorico
Portorico napsal 27.07.10 v 09:59

Stara dobrá Jawa 350, taky bych měl občas slabou chvilku se k ní vrátit, krásný vzpomínky a byl jsem z ní tenkrát hodně nadšenej, ale vim že dneska už je všechno jinak a po svezení bych byl hodně zklamanej. Rači si ji uschovám v dřívějších vzpomínkách. Ten čas už je pryč. Jinak měl si jí hodně vytuněnou 10b