Honda GL1100 GoldWing (1980)

Vlastník mekymesr
Vloženo 18.6.2010
Aktualizováno 16.8.2010

Od motorky můžeš čekat co chceš..dostaneš vždycky jen to co chce ona..

Vždycky jsem chtěl Gl 1500,ale nikdy na ni neměl..Tuhle máňu GL1100 Interstate už mám 5 let a v zadku otlačenych 20tis km.Koupil jsem ji zbídačenou po provozu v holandsku,kde na ní jezdili asi nějací dřeváci,kteří neřešili spoustu věcí..Chromované části na chromovou slávu už jenom vzpomínaly a ze spousty vyhaslych světýlek jsem vytáhl spečenou změt vyhořelých drátů napájení a čidel alarmu..všechny spoje totiž byly řešeny prostým stočením drátů a omotaných izolačkou která za roky provozu pašla v pizdu a už to bylo.K tomu pak ještě problém s chybějící částí orig. techničáku na kterem byla evropská homologace,ale ten vyřešila veteránská registrace takže si spolu užíváme od samého začátku..Takže jsem ji s Almym - mimochodem výborný servisák který motorem žije!!! - prostě celou rozebral,a znovu ji vdechnul chuť k jízdě.jo pan Honda to dobře postavil..je to stroj co po 30 letech vypadá stejně dobře jako stejně mladá dobře se udržující ženská prostě pusinka za kterou se každý otočí a chtěl by na ni vlézt..Za tu dobu co spolu jezdíme jsem ji už téměř celou přechromoval a taky trochu dovybavil,protože nevím proč ale tam je prostě pořád prostor pro "něco" Ale ať povim něco k motorce..
Dá se říct spousta nepěkných věcí...
Třebaže má slabá rám a kroutí se jak had!.. Brzdy stojí taky za starou bačkoru protože na tu váhu prostě nestačí..Přední tlumiče..ty samé co se dávaly na CB od obsahu snad 250..
Měké,nemají ten proti ponor -(nevim jak se to menuje) a bez stabilizátoru! normálně na zabití ,jednou jsem v mírné zatáčce předjížděl Almyho a motorka se proměnila v gumovou věc,doslova mi šly řidítka z dorazu do dorazu a nešlo to udržet ani zastavit..co na tom že Almy v tu chvíli měl na tacháči 170km/h takže já jel trochu víc,je to Golďas tak by to měl vydržet ne?no ustál jsem to...Dy\'t sem na něm jel 200 a měl pořád chuť i když už né sílu..A motor to je ta nejšílenější věc..Pan Jakamito to naladil příliš vysoko..pod 3tis to nejede,potřebuje se to točit jak gyroskop a to je nepříjemné,moc tam nefouká takže je slyšet motor a jet třeba 90 je přímo bolest,motor točí jak divý a při tom slyšíš všechny vůle v něm,on se totiž vůbec netrápí a jede jak na volnoběh prevít jeden..! A k tomu ta spotřeba...Sednu a kolem komína tomu dávám po prdeli..ať vidí ta holota jak mi to jede! Polkne to 8 - 9 litru jak nic..!
Náhradní díly..kua sem se prohnul,7 litrů v hondě za rozvodáky..co říct víc..
Ono plivat se dá na všechno na co člověk plivat chce..Jenže já na tuhle moji "Stephanii"
rozhodně plivat nebudu!!! Už jsme si tohle všechno vyříkali v garáži a ustoupit jsem musel já,ji prostě nepředěláš
Ona totiž má těch svých 30let a tehdy to byl vysoký standard,brzdy, rám, tlumiče (bohužel) ,motor prostě celá motorka patřila k tomu nejlepšímu a díky tomu je pořád Královna
Brzdy má vzhledem k váze asi fakt slabší ale dostatečné! Vždycky jsem zastavil a někdy jsem se s ní fakt nemazlil..Tlumiče jsou fakt slabší ale mám je teď znovu po GO (už jsem zapoměl jaké to je) a jsou v rámci možnosti- výborné..motor se sice točí trochu výš,ale je ŮŽASNÝ tahoun a držák! kolem komína si svoje vezme když se chovám jako prase,to je jasné..Ale vyjedu ven a najednou si řekne jen o 5 - 5,8 l a nemusím jet 80 ale klidně svižných 120 - 130km/h a tohle umí asi jenom GS (z větších moto) takže luxus . A že stál ten rozvoďák takové prachy?..no a? vždyť jsou tam dva a doporučený interval KONTROLY je 160 000km!!! no není to krásný? A za tu chvíli co spolu jezdíme,mimo běžnou udržbu,jsem opravoval asi jenom oba náhony budíku.Jezdím gumy Avon a na zadek najedu max 6500 a na přední jednou tolik.A vezme si holka asi 0.7l oleje na 1000km,no a? Dyť si to zaslouží..a mám pocit že některý model Yamahy má dokonce od novoty spotřebu oleje předepsanou..Takže ať si vezme holka,má to posvěcený
Blbý je jenom sedlo,nevím jestli je vysezene nebo co ale jak jedu ven tak po asi 150 kilacích začne být sezení nepříjemné a musim poposedávet..a nemám hemeroidy vole,je to fakt sedlem..Něco s tím udělám..kdyby jste někdo měli tip na dobrého čalounika tak uvitám
Jenom orig muziku z ní už někdo dávno vytáhnul..nahradil jsem to co nejšetrněji jsem uměl,ale orig je orig..
Takže z kterékoli strany to vezmu tak tahle motka je excelentní stroj a
(i když mi vedle ní parkuje už i ta 15ctka )
,tak tohle je prostě ještě poctivý kus železa a i když je spousta dalších značek co umí dělat radost tak u ní zustanu.
Kurva to sem se rozvášnil..tak končim,prostě si to zažijte a uživejte se mnou
...nazdááár cesta je cíl

Hopik666
Hopik666 napsal 24.11.23 v 09:31 10b.

naháčnahatej
naháčnahatej napsal 09.12.15 v 22:30 4b.

No Gold Wing je typické homomoto pro 4% hošany kteří chtějí vypadat drsně jako pořádní chlapáci.
To je tak za 4 bodíky Puso

kubjirka
kubjirka napsal 17.05.15 v 00:11

A zivotopis nebo jak to nazvat za jedna

kubjirka
kubjirka napsal 17.05.15 v 00:11

A zivotopis nebo jak to nazvat za jedna

TiborTeam
TiborTeam napsal 23.03.14 v 12:12 10b.