Honda GL1100 GoldWing (1983)

Vlastník Byko
Vloženo 6.12.2012
Aktualizováno 6.12.2012

Nádherný klenot od Hondy. Ročník 1983, model Aspencade vo výbave, rádio, kompresor, kufre, len nasadnúť a kochať sa okolitou prírodou.

Motorka koupena od súkromná osoba - Seriózne jednanie

První dojmy - Sila a pohodlie na ceste. Výborný hltač kilometrov, pohodlie pre spolujazdca. Ihned vám padne do ruky. Len pozor na váhu 310 kg, s ktorou slabší jedinci môžu mať problémy. Tento stroj si priamo pýta plnú nádrž a návrat domov s prázdnou. Nie že by bola spotreba až tak vysoká. Práve naopak, s plnou nádržou sa dá prejsť cca. 350km a to je na nedelný výlet akurát.

Motorku bych doporučil pro - Stroj vhodný pre motorkárov ktorých očarí krása osemdesiatych rokov, kvalita a pohodlie na dlhých cestách.

Doplňky na motorce - kufre, kompresor, rádio,padáky

Tento nádherný klenot som si vybral viacmenej po skúsenostiach môjho kamaráta, ktorý vlastní GL 1200 Interstate r.v.1984. Na spoločných výletoch som si všímal jeho stroj idúci predomnou a nevedel som sa vynadívať na jeho jazdné vlastnosti, ako nádherne sedí na ceste a ako pradú jeho štyri valce pod mohutnou kapotážou. Hned som si povedal že takéto niečo musím mať. A bolo rozhodnuté. Akoby niekto prečítal moje myšlienky, tuk myškou na internet a už sa jeden Goldas na mňa usmieval. Je to ale GL 1100 Aspencade r.v. 1983, nevadí. Ihneď som nasadol do auta a pálil ako pitralón preň. Bol presne taký nádherný ako na fotkách, dovoz z Holandska, hneď ma očarila kvalita osemdesiatych rokov. Všetko funkčné ako má byť, len ten motor nebol to, čo zdravý Golďas ponúka. Vo väčších otáčkach a veľkom plyne začal kašlať ako starý tuberák a za mňou musela doslova jazdiť cisterna z benzínom. A už môj úsmev klesol. Čo teraz? Kto ho teraz vylieči? Kúpiť či nekúpiť? Risknem to či nie? Ale nakoniec som sa rozhodol a stroj bol môj. To som ale nevedel koľko hodín a nervov mi zoberie. Doma som už nevedel či mám pri ňom aj spávať, pretože som nevedel na závadu prísť.Kolabovali aj mechanici od Hohdy. Pretože sa motorom celkom dobre rozumiem, šiel som do toho nakoniec sám. Po viac ako mesiaci som poznal tento stroj naspamäť. Všetky hodnoty, rozvody, predzápaly, rozmery trysiek v karburátoroch, všetko som sa naučil. teraz mi trvá kompletná rozborka a zborka karburátorov necelú hodinku a to aj s montážou. Nakoniec som po preštudovaní manuálu karbecov od pána Randacka z USA prišiel na závadu. Hladiny bezínu v plavákových miskách. Bohatá zmes bola hlavnou príčinou kašlania tohoto krásneho štvorvalca. Po výmene ihiel za 30€ bol tuberák vyliečený a teraz čaká vyleštený na svoju ďalšiu kariéru. Už aby skončila zima a rád sa podelím s ďalšími skúsenosťami.

naháčnahatej
naháčnahatej napsal 09.12.15 v 22:30 4b.

No Gold Wing je typické homomoto pro 4% hošany kteří chtějí vypadat drsně jako pořádní chlapáci.
To je tak za 4 bodíky Puso

Dusky11
Dusky11 napsal 20.02.13 v 09:25

Jojo a pridaj už konečne dáke foto,veď už stojí vyleštená v garáži a čaká na sezónu.Tak nabaž nám všetkým oči

Dusky11
Dusky11 napsal 20.02.13 v 09:23 10b.

Dúfam,že bude super slúžiť,niečo si sa s ňou natrápil.Samozrejme 10 bodov,doporučil som ju a spolu sme ju kupovali. Je to nádhera

kebo
kebo napsal 06.01.13 v 14:48 10b.

Jozko,
nech ti sluzi - tak na jar ideme spolu do Alp!

formelgsx
formelgsx napsal 10.12.12 v 07:43 10b.

10 budu za odvahu.super stroj