Honda CBF 600S (2009)

Vlastník Declen
Vloženo 1.5.2010
Aktualizováno 15.12.2010

Rýchle žihadlo štýlu SS som definitívne zavrhol, krosku tiež, čoper by bol fajn, naháč je super. Takže moje rozhodnutie padlo na Hondu CBF600SA. Pre mňa je to tá najkrajšia motorka. Nech je mi odpustené ostatnými značkami.

K jazde na motorke som sa - tak nejako poriadne - dostal až teraz. Po štyridsiatke. Niežeby som skôr nechcel, ale vždy boli na programe života úplne iné priority. Naposledy som jazdil na Simsone S51 niekedy v roku 1984-5? A ani ten nepatril mne.
Takže toto je moja prvá vlastná motorka. A aj si to patrične užívam.
V podstate som starý začiatočník. Ale nikam sa neponáhľam. Ani netreba. Zatiaľ jazdím sám. Manželka k motorkám nemá nijaký vzťah a aj sa dosť bojí. Však mi to trvalo nejakú dobu, než som ju presvedčil, že si chcem kúpiť motku. No čo? Dcéry sú už (relatívne) veľké 12r a 19r. Možno neskôr, postupom času zmení názor a niekam predsa len spolu vyrazíme. Zatiaľ tvrdí, že v žiadnom prípade.
Momentálne jazdím na motorke hlavne do práce. Keď čas dovolí, zájdem si aj niekam ďalej mimo mesta. Veľmi ma to baví. Objavil som celkom nový rozmer života.
Tak trochu závidím všetkým tým cestovateľom, ktorí prejazdili Európu krížom-krážom... Rád by som si aj ja vyskúšal nejakú motodovolenku s partiou kamarátov. Dúfam, že ešte nie je všetkým dňom koniec.
Tak, ahoj na cestách!!!

Máme začiatok júna (června) a najazdené 1800 km. Prvá garančná kontrola za nami. Čím ďalej, tým viac sa utvrdzujem v názore, že to bola dobrá volba. Táto motorka pre mňa maximálne splňuje všetky požiadavky na dobrý, pohodlný a ovládatelný cestovný stroj.

Vzhľadom na moje predošlé, takmer nijaké, motorkárske skúsenosti nepociťujem nutkanie skúšať maximálny výkon a otáčky. Jazdím tak, aby som z jazdy mal radosť a nie aby som bol všade prvý. To ale neznamená, že ma všetci na cestách predbiehajú!

Doplnil som ukazateľ zaradenej rýchlosti, ktorý mi pomáha hlavne pred križovatkou alebo pred odbočovaním. Zvykol som si brzdiť motorom postupným podraďovaním a jemným dobrzďovaním. Isteže, nie vždy sa to dá, vzhľadom na okolnosti v premávke. Pri tomto sametovo-hladkom štvorválci, je to úplná pohodička.
Počas tých málo stovák kilometrov, ktoré sme spolu najazdili, ma táto motorka zatiaľ nesklamala. Je fakt ovládateľná presne tak, ako píšu v odborných recenziách. A možno je na tom ešte aj o kúsok lepšie.
Systém Dual ABS funguje tak, ako som predpokladal. Mal som možnosť vyskúšať aj naostro, keď mi v jednej dedine vybehol predo mňa pes. Stalo sa to síce "iba" pri predpisovej 50km rýchlosti, ale brzdiť bolo treba okamžite a bez váhania. Myslím, že práve vďaka ABS, mi motorka neušla do strany a podarilo sa mi zastaviť "takmer na mieste". Trochu ma pri tom prekvapilo dosť hlboké ponorenie predku. Tuším, až k dorazom.
Čo sa týka spotreby, zatiaľ stále netuším koľko to vlastne skutočne "žere". Vždy, keď načerpám plnú nádrž, tak zabudnem vynulovať denné počítadlo. Takže neviem koľko km som vlastne na nádrž prešiel. Blbé, čo? Ále, nevadí. Až tak ma to zase nezaujíma.
Tak zatiaľ, ahoj.

15.12.2010
Hotovo. Moja prvá motosezóna zdárne ukončená. Mašinka si spokojne odpočíva v garáži. Na tachometri svieti necelých 4500km. Ja viem, nie je to veľa, ale keď sa pozriem späť, tak na to, koľko som mal tento rok voľných dní len pre seba, je to dosť. Absolvoval som s priateľmi niekoľko krásnych výjazdov. Krátkych aj tých dlhších. Aj keď, všetko to boli len jednodňovky. Zažil som aj zákruty v Alpách. To bol nádherný letný deň!

Motorka je fakt skvelá. Zvykol som si na jej pohodlie a jazdné vlastnosti veľmi rýchlo. Postupne som doplnil zadný blatník a vyššie plexi. Síce som ho svojou blbosťou dolámal a tak je tam znova to staré honďácke.
Svoju prvú sezónu s motorkou hodnotím veľmi pozitívne. Zatiaľ stále nemám pocit, že by som potreboval niečo väčšie a silnejšie. Túto motku odporúčam všetkým začiatočníkom.

chozepepe
chozepepe napsal 12.01.17 v 15:38 10b.

Declen
Declen napsal 04.10.15 v 22:21

Po krásnych 5 sezónach s mojou CBF600SA, končím. Nie, nič sa mi nestalo. Proste som si povedal, že, stačilo. Ideme ďalej. Motorku som pred týždňom predal. V posledných dvoch-troch rokoch som nenajazdil skoro nič. Alebo len veľmi málo. Mal som ju 5 sezón a najazdil (ani sa mi to malé číslo nechce napísať) 13.500km. Stále bola jak nová. Dúfam, že si ju nový majitel užije ešte dlhé kilometre v zdraví. Bolo to fajn, bolo to super. Žiadnu ďalšiu už neplánujem. Ale, možno...nikdy nehovor nikdy. Dovi, Dopo.

piff
piff napsal 10.12.14 v 19:50 10b.

Hoj kolego motorkaři,pekne jsi to popsal,v prní chvíli jsem myslel že čtu svá slova jen přeložena do slovenčiny ,bude to nejspíš tím,že máme hodně společnýho,jak věk tak i podobnou rodinku holky 13 a 19 a žena se bojí .Ta motorka je fakt super, užívej jí co můžeš maš to za 10

Declen
Declen napsal 13.01.13 v 00:26

Ďakujem za komentár. Ako tak pozerám, tak sa tvojej manželke ani nedivím, že z tej motorky nechce zliezť. Jazdíš môj dávny sen. Pre mňa je PAN motorka, ktorú by som raz chcel mať. Dizajnovo najkrajší cesťák.

holtík
holtík napsal 10.01.13 v 07:38 10b.

Narazil jsem náhodou na tvůj profil a je pěkné napsaný. Píšeš že manřelka nechce jezdit a že se bojí. Tak tu moji mám přišitou k zádům a nejde setřást. Nebojí se ani tam kde já už jo. Tak nevím co je lepší. Každopádně k motorce musím říct že Honda je prostě Honda. Víc ani nejde. U mě deset.