Yamaha YBR 125 (2006)

Vlastník M4t3s
Vloženo 16.2.2008
Aktualizováno 28.2.2012

Koupena 3.9.2007 v Boskovicích. Model 2006, sleva 10 000 Kč. Naked bike, jezdí dobře i mimo silnice. Nečiní jí problém ani mírný terén.

Parádní mašina na naučení. Prožil jsem s ní mnoho zážitků, všechny naštěstí příjemné a bez nehod. Bohužel brzy po koupi se mašina ocitla na zemi, ne však moji vinou. Spadla ze stojanu a malou újmu utrpěl výfuk a rámeček budíků.
Jinak bylo ke dnešku vše ok, funkční, bez problémů. Byla provedena garanční prohlídka po 1000 km (najeto a tři týdny), další zatávka v 6000 km (plánováno kolem poloviny března, popř. začátek dubna). Spotřeba se pohybuje na rozmezí 3 - 4 litru na 100 km. Záleží hodně na otáčkách. Nejpříjemnější jízda je kolem 7000 ot./m. Pohodová a přitom svižná jízda (2,5 - 3,5 l). Jede kolem 110kmph, občas i trošku víc. Při výšce nad 170 cm je už docela cítit odpor větru. Pokud uvažujete nad YBR jako první motorkou či jednoduchou motorkou na pohodové vyjíždky, doporučuji. Zaručí pohodlný posez jak pro řidiče, tak i pro spolujezdce. Nenáročná na servis, servisní intervaly po 6 tisících km je podle mě ideální. Je to i levná motorka na servis i provoz. Dá se s ní vyjet i mimo silnici, mírní až lehký střední terén ji nečiní potíže. Dobré zpřevodování dovoluje vyjet i velmi prudké kopce.

Kdybych již neměl vybranou silnější motorku, neprodal bych ji. Lepší a univerzálnější 125ka není. Kupovat v kategorii 125 supersport je podle mě blbost. Nejede to o moc rychleji, jsou znatelně dražší na pořízení, provoz a servis jakbysmet. Naked bike jako YBR je podle mě také lepší na učení, i to je podle mě důvod proč se na podobných motorkách učí v autoškolách.

Najel jsem na ní za 4 roky 30 000 km, projela už pořádný kus nejen republiky ale i kus Evropy a může pořád pokračovat. Jsem přesvědčen o tom, že dalších 30 000 km může s přehledem najet.

V létě 2011 prodaná, na kontě s 30200 km. Při prodeji nevykazovala žádný známky abnormálního opotřebení. Nějaká lehká oděrka od bot nebo lehkého odření je samozřejmostí. Zpětně musím konstatovat, že je to skvělá lehká motorka, výborná na naučení.

l333v
l333v napsal 05.02.09 v 18:16

Pekna jsem rad ze jsem si ji poridil, treba se nekdy setkame, tak at slape a jezdi bez nehod!

KnightRaider
KnightRaider napsal 23.08.08 v 23:31

jo pěkná taky sem o ní uvažoval za 10

madluskaa
madluskaa napsal 14.05.08 v 00:13

Jestli prší, nebo mrazí, Mattyho nic nezarazí... taky se těším na výletky...

Andy
Andy napsal 02.03.08 v 23:05

jo s tou rezervou. já to přepínám až když motor říká, že bych už měl

Andy
Andy napsal 23.02.08 v 17:44

jj tak to je supr. btw: 372-233-001 se ozvi kdyztak...