Honda CBR 1100XX Blackbird (2003)

Vlastník Janek_Bzenecký
Vloženo 18.12.2022
Aktualizováno 18.12.2022

Chtěl jsem silnou, pohodlnou, spolehlivou motorku pro cestování ve 2 a se zavazadly.

První dojmy - Při zkušební jízdě jsem si říkal, že mi ta motorka chce snad vytrhnout paže z kloubních jamek. Oproti předešlé GSF 600 to byla úplně jiná soutěž. Výkon, kroutící moment, velikost a kapoty... prostě všechno bylo jinak.

Motorku bych doporučil pro - Kdo rád jezdí rychle a rovně.

Doplňky na motorce - Laděné výfuky Arrow, nosiče kufrů, čirá sklíčka blinkrů.

Blackbirda jsem si vybral protože jsme s manželkou začali společně cestovat na motorce a to hlavně do zahraničí a Bandit nám byl už malý a v prudkých stoupáních s nákladem asi 170 kilo měl co dělat. Dále jsem si říkal, že kapoty se budou hodit při dálničních přesunech. Z počátku jsem byl z motorky naprosto unesen. Její výkon a neobvyklý vzhled (na tu dobu...) ale nadšení poměrně rychle vyprchalo. O Hondě se zde traduje, že je snad ze všech značek nejspolehlivější. Já mám teda zkušenost přesně opačnou. Regulátor nabíjení, napínák rozvoďáku - to bylo pořád dokola a nakonec se k tomu přidal zadní tlumič, který je nerozebíratelný. Jízdní vlastnosti budu zpětně po letech hodnotit velmi kriticky. Váha stroje, divně uložené těžiště, jízdní pozice jezdce a sportovní řídítka způsobili, že mi motorka vůbec nesedla. Ovládání v utažených serpentýnách Italských Alp bylo utrpení. Nikdy před tím ani po tom jsem se z moto dovolené nevrátil tak znechucený a po každém dni totálně fyzicky zničený. Spotřeba se u motorek řešit nemá. Pokud jezdíte tzv. "kolem komína" tak je to fakt jedno ale když člověk vycestuje, tak dojezd na nádrž je docela relevantní údaj a tady jsem měl občas i na těch 24l problém ujet 290 km. A když jsem se rozvášnil tak 10 l/100 km taky nebyl problém. A tak po jedné sezóně v sedle Hondy Blackbird šel z domu.

Jounas
Jounas napsal 22.12.22 v 21:36 10b.

Blackbird je super.

context
context napsal 18.12.22 v 16:01 10b.

Pěkná mašina, každému sedí něco jiného

PSanec
PSanec napsal 18.12.22 v 15:59 10b.

Koupil jsem ji jako novou v roce 1997.Tehdy to byla nejrychlejší sériovka. Bohužel jen jeden rok, pak to byla Hayabusa. Líbilo se mi, že se na ní jezdilo bez helmy bez problému přes 200 km. Po sedmi letech jsem ji rozstřelil.Nikdy s ní nebyl problém. Přeji jen super km.