Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník EnzoMolinari
Vloženo 14.2.2022
Aktualizováno 14.2.2022

Super mašina, nikdy mě nenechala ve štychu, už druhá v pořadí , prostě parádní stroj na pohodlné a dlouhé výlety ale i kolem komína

První dojmy - Parádní pohodlí, težší mašina to je , takže pro mne určitě do většího terénu není ale jinak bomba.

Motorku bych doporučil pro - Kdo má rád komfort, nepotřebuje dravých 10 000+ RPM 4válce a brutální adrenalin ale preferruje komfort a klid bublavého 2válce s velmi ekonomickými náklady na servis ... pak je to správná volba. Dá se i šotolina a lehčí terén ale prostě je těžká. takže se musí umět :-) Ideální parťák na naše české silnice , jak na dlouhé cesty tak kolem komína. Fajn pohodový stroj bez , klasické stavby bez moderních elektronických pomocníků...prostě takový "classic advanture" . Jediné co mi vlastně chybí je tempomat ale vzhkledem k tomu že jezdíme po dálnici minimálně tak to ani neva :-)

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, padáky, mlhovky, kufry , držák na mobil , vyšší plexi.

Je to nádherný stroj , velmi spolehlivá, v YAMAZE mi řekl jeden technik že ji "neměli rádi" , protože se "nekazí a je na ní malá marže" protože je velmi kvalitně postavená. Mimochodem od roku 2011 se moc nezměnila, když pomineme ZE verzi a displej a pár drobností. Neskutečně komfortní stroj, perfektní ochrana jezdce , výkonová rezerva , krásný krouťák, jezdil jsem i při -8°C a pohoda.

Je ale samozřejmě težší a vyšší ( pro mne s 184cm to není problém ) ale do terénu pro mne neee ... už jsem párkrát dělal bedrunku na krovkách . Miloval jsem i Yamaha FJR 1300 ale vzhledem k mé vyhřezlé plotýnce jsem ji prodal a kvůli komfortu a posedu a možnosti se kdykoliov i za jízdy pohodlně postavit prostě Supertenerka vyhrává. Kdo chce kvalitní a pohodlný stroj, s finančně úspornou údržbou a celoročním provozem , preferuje cesty po asfaltu pak dle mého názoru je to ideální stroj na naše silnice. Zatím byla CZ,SK, PL, DE, FR , AT a nikdy ani sebemenší porucha či problém Doporučuji !

Uncelsam
Uncelsam napsal 23.07.22 v 15:23 10b.

Ty tmavší barvy jí sluší víc. Je jasné čím si motorka zaslouží mít v názvu Super!!!

rasamira
rasamira napsal 21.02.22 v 19:38

Krásná mašina. Přeju spoustu ujetých km.

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 21.02.22 v 11:18 10b.

proutkar1
proutkar1 napsal 18.02.22 v 10:16 10b.

Jj, Supr-Trenerka :) . Mam jednu rok a nemuzu si ji vynachvalit. Jedine minus je, ze kdyz clovek dojizdi svych dennich 500km, chce si jeste min. 100 dalsich prihodit ;) .

VB79
VB79 napsal 17.02.22 v 19:20 10b.

Mám sice novější ročník, ale ta mašina mě dostala svou spolehlivostí a pohodičkou s jakou zvládá delší vzdálenosti. Dobrý stroj.